Новий штам коронавірусу у Британії: чому так налякалася Європа

Новий штам коронавірусу у Британії: чому так налякалася Європа

Фото: Associated Press

Десятки пасажирів застрягли в європейських аеропортах, бо їхні рейси скасували.

Україна може призупинити авіасполучення з Британією, як це вже зробили Німеччина, Франція, Нідерланди, Бельгія та Італія. Усе через новий штам коронавірусу, який виявили британські науковці. 

Про те, чому так налякалася Європа, попри заяву ВООЗ про те, що наявні вакцини проти COVID-19 діятимуть і проти його нового різновиду, 21 грудня йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Сьогодні вночі десятки людей ночували на німецьких летовищах. Їх не випускали назовні, поки вони не отримають негативний результат ПЛР-тесту. Тести прибулим зробили одразу, однак на результати довелося чекати принаймні до ранку.

Ночували на летовищі тільки пасажири без німецького громадянства. Німців же відпустили додому за умови, що вони пройдуть п'ятиденну ізоляцію і потім ще раз зроблять тест.

За результатами у десятка людей виявили коронавірус, щоправда незрозуміло, чи це той самий новий мутований штам коронавірусу. Тож німці вірять, що новий штам коронавірусу в країну не дістався.

Загалом авіасполучення з Великою Британією, крім німців, зупинили Нідерланди, Швейцарія, Чехія, Болгарія, Франція закрила і повітряні, і наземні кордони. Ці заходи можуть продовжити наступного року.

"Що стосується подальших кроків, особливо після Нового року,  то ми будемо радитися з іншими країнами ЄС. Дуже важливо, що це були однакові правила для всіх. І можливу заборону в’їзду або зупинку авіасполучення не можна було оминути маршрутом через інші країни", — зазначив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. 

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Про новий штам коронавірусу говорять, що він викликає ті самі симптоми, що і COVID-19, однак набагато заразніший за попередній. Поки виходять з того, що вакцина від коронавірусу діятиме як проти старого, так і мутованого штаму хвороби. У Німеччині готуються до масової вакцинації і вже оснастили 60 вакцинаційних центрів у країні. Один такий центр у Берліні сьогодні оглянув президент країни Франк-Вальтер Штайнмайер. У Берліні таких центрів шість, у кожному планують робити від трьох до чотирьох тисяч щеплень щодня. А зберігати вакцину будуть на секретному складі. Європейську ліцензію вакцина від компаній BioNTech/Pfizer може отримати вже сьогодні. Тоді кампанія вакцинації в Європі може розпочатися до нового року. 

А тим часом в самій Великій Британії  почав діяти ще більш жорсткий карантин, а саме в Лондоні на південному сході країни. Там скасували всі послаблення на Різдво. Такі заходи запровадили щонайменше на два тижні.

Своєю чергою,  лікар-інфекціоніст Віктор Петров стверджує, що новий штам мутованого коронавірусу COVID-19, про який говорять у Великій Британії, уже в Україні. Зокрема, за його словами, саме на цю форму коронавірусу перехворів один із його пацієнтів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація