Новий штам коронавірусу "Омікрон", ймовірно, вже в Україні - Комаровський

Новий штам коронавірусу "Омікрон", ймовірно, вже в Україні - Комаровський

Фото: УНІАН

Наразі не було зареєстровано жодного смертельного випадку від "Омікрону", що дає надію на "оптимістичний сценарій", каже лікар Євген Комаровський.

Новий штам коронавірусу "Омікрон", ймовірно, вже є в Україні. Цей варіант вірусу дуже швидко поширюється, зокрема і серед дітей. Таку думку висловив лікар Євген Комаровський, передає "Україна 24".

"На сьогодні "Омікрон" виявлений практично в 50 країнах. Він підібрався зовсім впритул до України. Він у Росії та Румунії. В Україні він, напевно, теж є, але ми його поки тут ще не виявили", - сказав Комаровський.

За його словами, в Південні Африці "Омікрон" вже практично витіснив "Дельту", але наразі не було зареєстровано жодного смертельного випадку внаслідок зараження новим штамом.

"Спробуймо на цьому етапі розглядати це, як можливий оптимістичний сценарій. В Україні він буде, нікуди ми від цього не дінемося. І швидше за все, його буде багато. Зараз ПАР зазначає, що у них стрімко зростає кількість хворих дітей саме з "Омікроном". Але не треба лякатися, немає інформації про те, що діти хворіють важко. Ні, вони хворіють легко. Але кількість дітей, які хворіють - велика. Ми можемо прийти до цієї ситуації, і ми потенційно маємо бути до неї готові", - сказав лікар.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я, нового штаму коронавірусу "Омікрон" станом на 6 грудня на території України не виявлено.

Через штам "Омікрон" до України заборонили в'їзд з низки африканських країн

Через штам "Омікрон" до України заборонили в'їзд з низки африканських країн

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація