Новий штам коронавірусу: куди хвороба зараз цілить найбільше

Новий штам коронавірусу: куди хвороба зараз цілить найбільше

Фото: Associated Press

Лікар з Туреччини вважає, що органом-мішенню для коронавірусу є серце.

Було встановлено, що першою точкою мутованого COVID-19 є легені, через наявність у них рецепторів, де адаптується вірус. Орган-мішень  для коронавірусу - серце.

Про це розповів доктор Фарук Чінгьоз з Туреччини, повідомляє CNN.

Майже у всіх пацієнтів уражаються легені, виникають симптоми пневмонії та плевриту. У пацієнтів з тяжким ураженням легенів через вірусне захворювання дихальна недостатність посилюється, і пацієнта інтубують за допомогою допоміжного дихального пристрою.

У процесі з'ясувалося, що легені - це не орган-мішень, а орган-господар. Рецептори, через які вірус проникає в організм і прикріплюється до нього, перебувають не тільки в легенях, а й в серці, внутрішній стінці судин, тонкому кишківнику, нирках і нервових клітинах.

Вірус викликає проблеми, осідаючи в цих органах і викликаючи пошкодження. Фактично, орган-мішень коронавірусу - серце. Оскільки він показує свій фатальний ефект, безпосередньо осідаючи в серці, токсичні залишки, які утворюються в результаті надмірної шкоди і втоми тіла, викликають функціональну слабкість, пригнічуючи серце. Коли вірус діє безпосередньо, виникає запалення серцевого м'яза (міокардит).

Через дії вірусу серцевий м'яз набухає, і організм не може виробляти ефективний кров'яний тиск. В результаті розвивається серцева недостатність. Серцеву недостатність виявили у 7-12% госпіталізованих пацієнтів.

Нагадаємо, що медичний персонал лікарні в Китаї зміг скласти перелік симптомів COVID-19. Оскільки коронавірус може вражати людей по-різному, деякі навіть не підозрюють, що вони заражені, а іншим потрібна госпіталізація. Для кожної форми перебігу коронавірусної хвороби характерні певні симптоми.

До України доставили пів мільйона доз вакцини проти коронавірусу

До України доставили пів мільйона доз вакцини проти коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація