Новий рік та Різдво під час пандемії COVID-19: у ЦГЗ надали поради, як безпечно провести свята

Новий рік та Різдво під час пандемії COVID-19: у ЦГЗ надали поради, як безпечно провести свята

Фото: Associated Press

Святкування в приміщенні більш небезпечні, аніж на відкритому повітрі.

Під час пандемії COVID-19 найкращий спосіб захистити себе та своїх близьких – це провести новорічно-різдвяні свята вдома з членами своєї родини. Святкування в приміщенні більш небезпечні, аніж на відкритому повітрі.

Про це у четвер, 24 грудня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

У разі, якщо ви вирішили святкувати разом з іншими, ЦГЗ рекомендує збиратися невеликою компанією до 10 осіб або менше.

"Якщо ви або ваші близькі мають симптоми грипу або COVID-19, скасуйте вечірку й залишайтеся вдома. Пам’ятайте, що люди без симптомів або які нещодавно одужали і мають негативний тест, усе ще можуть поширювати вірус", - йдеться в повідомленні.

Також у ЦГЗ надали рекомендації, яких правил треба дотримуватися, аби захистити й себе і близьких під час святкувань:

  1. Носіть маску в приміщенні та на відкритому повітрі, переконайтеся, що маска закриває й ніс і рот. У холодну погоду одягайте маску під шарф, лижну маску.
  2. Зберігайте запасну маску на випадок, якщо ваша стане вологою від дихання або від снігу чи дощу.
  3. Дотримуйтеся фізичної дистанції. Пам’ятайте, у приміщенні або на вулиці у вас більше шансів інфікуватися або поширити COVID-19, якщо ви перебуваєте в тісному контакті з іншими людьми.
  4. Наскільки це можливо уникайте скупчення людей і погано провітрюваних приміщень. Періодично відкривайте вікна і двері, аби провітрити кімнату.
  5. Часто мийте руки водою з милом принаймні 20 секунд, особливо після того, як ви перебували в громадському місці, чхали чи кашляли та перед їжею. Якщо такої змоги немає, використовуйте дезінфікувальний засіб для рук, що містить щонайменше 60 % спирту. Не торкайтеся руками маски, очей, носа та рота.

Як повідомлялося раніше, фахівці вважають, що наслідки пандемії COVID-19 для психічного здоров'я населення будуть відчуватися ще довго. Це боязнь заразитися, побоювання за здоров'я близьких, карантин, безробіття, фінансові проблеми, соціальна ізоляція. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує людям провести зимові свята вдома.

У ВООЗ дали поради, як правильно святкувати Різдво та Новий Рік під час пандемії

У ВООЗ дали поради, як правильно святкувати Різдво та Новий Рік під час пандемії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація