"Нова Велика депресія": як криза через коронавірус зачепить Україну та які країни на черзі

"Нова Велика депресія": як криза через коронавірус зачепить Україну та які країни на черзі

Фото: УНІАН

Фінансовий експерт порівняв кризу через коронавірус з роками Великої депресії.

В Україні карантин через нову коронавірусну інфекцію скасують щонайменше у травні.

Про це заявив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі 1+1. 

"Зараз все, що відбувається, схоже на 1929-1933 роки. На роки Великої депресії. Масштаби дуже великі. Наприклад, сьогодні оголосили, що в США більше трьох мільйонів безробітних буквально за один день. У Канаді один мільйон безробітних за один день. Таких масштабів не було видно майже, напевно, за останні років сто", - розповів фінансовий експерт й додав, що сьогоднішня ситуація вимагає екстраординарних рішень.

Найман вважає, що Україна не подолає епідемію коронавірусу до квітня.

"В Україні взагалі ніхто ні сном, ні духом. У моєму розумінні, карантин, в кращому випадку, скасують у травні. Ми розуміємо, що до травня дійсно з'явиться товарний дефіцит, тому що порушена логістика. Про бюджет я взагалі мовчу", - впевнений експерт. За його словами, владі доведеться приймати чимало нестандартних рішень. 

"На щастя, МВФ оголосив, що трильйоном доларів допомагатиме. Американці вже більше 6 трлн доларів вкачали через фіскальні заходи, - підсумовує Найман. - Китай дуже сильно чхнув, але вони вже вийшли на роботу. Тепер у Європи і США проблеми".

На черзі після Європи та США, вважає експерт,  будуть країни Латинської Америи та Індія. "До літа це все затягнеться. Нічого страшного я не бачу - на заході заходи фіскальної підтримки дуже великі", - заявив Найман.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація