"Нова реальність": чи готові школи працювати в умовах карантину і за якими правилами відбуватиметься навчання

"Нова реальність": чи готові школи працювати в умовах карантину і за якими правилами відбуватиметься навчання

Фото: УНІАН

Школи літрами закуповують дезінфектори, комори заповнюють масками, паперовими рушниками та рідким милом.

В Україні майже чотири мільйони учнів прийдуть до шкіл у новий навчальний рік. Уряд попередив, що тільки якщо виявлять коронавірус, то всі перейдуть на дистанційне навчання. Але, щоб не дратувати батьків, урядовці влітку про "дистанційку" майже не згадували: Інтернет не проводили, вчителів не готували, як помогти дітям з гаджетами - не думали. Яким має бути шкільне життя в умовах карантину, добре знає очільник МОЗ Максим Степанов.

Тож, чи готові в школах протистояти COVID-19, ТСН перевірила разом із міністром у столичній гімназії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Так, на вході - температурний контроль.Тепер у закладах з'явилася незвична шкільно-медична атрибутика - санітайзери, наклейки на підлозі, у туалеті – рідке мило.

"Це наша нова реальність. Ми не можемо відмінити карантин. Якщо ми його відмінимо, за три тижні ми побачимо зачинені лікарні, які будуть переповнені і меддопомога не буде надаватися. Я не хочу це побачити в своїй країні. Виконання правил - це життєва необхідність", - заявив Степанов.

Шкільні карантинні правила

Батьків до школи не пускатимуть. А щоб мінімізувати контакти між учнями, школа має відчинити всі двері та організувати для кожного класу  індивідуальний маршрут.

В одній із столичних шкіл із цим завданням впоралися добре. Будівлю розділили на дві зони – жовту та синю – з окремими входами. Уроки в жовтій починатимуться о 7:35, в синій - на годину пізніше.

А от в школі на Київщині немає ніякої розмітки. Директор переконує, що стара школа переповнена вдвічі. Тут й до карантину вчилися у дві зміни, а класи облаштовували на коридорах. Єдиний порятунок - новий корпус. Його мали запустити цьогоріч першого вересня, але гроші скінчилися. Знову вчитися дистанційно ніхто не хоче.

При вході до школи дітям температуру міряти не будуть, а от вчителям - обов’язково . І якщо вона вища ніж 37,2, до уроків не допускатимуть.

За новими карантинними правилами до школи дитину тепер не пустять без маски. Єдине виключення - для учнів молодшої школи. За словами Степанова, однієї маски достатньо повністю на день.

Вчителі у школі обов'язково мають носити маски. Якщо заклад у "помаранчевій" зоні, то маску радять замінити на пластиковий щиток.

"Як ви собі уявляєте провести урок із 30 дітьми із закритим ротом? Ви уявляєте це? Це відіб’ється на успішності і на дітях", - каже вчителька початкової школи Оксана Мельник.

Діти тепер не будуть змінювати кабінети. І хімія, і фізика, і математика будуть тепер проходити в одному класі. Так безпечніше. А ще вчителі мають стежити, аби в кожної дитини все шкільне приладдя зберігалося індивідуально.

Наприклад, йде урок дизайну технологій. Дитина бере контейнер. Треба папір - дитина підходить і бере своє. Закінчився урок – дитина кладе назад. Кожна дитина має мати все своє особисте.

Цього року головним кабінетом стає медична кімната. В найбільшій школі України, де вчителів майже дві сотні, а учнів понад дві тисячі, вперше в історії облаштовують ізолятор.

Одна з головних шкільних новацій - більше уроків на свіжому повітрі.

Школи літрами закуповують дезінфектори, заповнюють комори масками, паперовими рушниками та рідким милом. Це обов'язок місцевої влади, не батьків - наголошують у Міністерстві освіти та науки.

"Адміністрація школи не має права вимагати у батьків здавати гроші на антисептики для школи. Це завдання органів місцевого самоврядування. І я знаю, що зараз відбувається закупівля і поставка антисептиків, дезинфекторів, засобів індивідуального захисту, пірометрів у школах", - пояснила заступниця в.о. міністра освіти та науки України Любомира Мандзій.

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

1 вересня: як українські школи готуються до навчального року в умовах пандемії

STOP школа

Та от чи довго діти ходитимуть до школи - ніхто сказати не береться. Майже щодня країна має антирекорди по COVID-19. За місяць-два з'явиться ще й сезонний грип. Тому вже зараз варто готуватися до дистанційного навчання.

"На превеликий жаль, за це літо ми не дуже просунулися в цих питаннях. Так і немає напрацьованої платформи з мультимедійними матеріалами для вчителів", - каже колишня міністерка освіти та науки Лілія Гриневич.

Досі є школи без інтернету. Вчителі без комп’ютерів. Школярі без девайсів.

Всеукраїнську платформу для дистанційного навчання в МОН обіцяють презентувати вже у вересні. Але коли її заповнять життєво важливим контентом, аби повноцінно працювала, - не знають.

Щонайменше третина школярів у світі – це 463 мільйони дітей – не змогли отримати доступ до дистанційного навчання після закриття шкіл через COVID-19, підрахували в ООН. Наслідки освітнього дефіциту ковідне покоління відчуватиме не один рік. Єдиний вихід - швидко освоїти нові технології, бо сподіватись на завершення пандемії коронавірусу поки що нічого.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація