Німецькі вчені знайшли слабке місце коронавірусу: це допоможе створити ліки

Німецькі вчені знайшли слабке місце коронавірусу: це допоможе створити ліки

Фото: Associated Press

Дослідники дізналися слабкі місця вірусу.

Німецькі вчені виявили вразливість коронавірусу. Це може стати проривом для виготовлення ліків проти COVID-19.

Про це пише Мerkur.

Німецькі дослідники знайшли слабке місце у Sars-CoV-2. Вчені з університету Еберхарда Карла в Тюбінгені відстежили вразливість коронавірусу. 

Для цього вони далі розробили комп’ютерну модель, яка показує вплив альвеолярних макрофагів людини на новий вірус. Перші відповідають за захист від небезпечних речовин в альвеолах. Досліджували, як розмножується збудник.

Для цього вірусу довелося змусити цю клітину-хазяїна виробляти нові частинки. За словами доктора Андреас Дрегер із відповідного університету, спершу хотіли з’ясувати, "який матеріал необхідний для отримання частинок вірусу".

Потім наступним кроком було "побачити, як змінюються біохімічні реакції в клітинах хазяїна під час зараження вірусом", розігруючи різні сценарії. Згодом певні реакції були вимкнені, що врешті-решт виявило, які процеси особливо корисні для вірусу.

Наприклад, фермент з назвою гуанілаткіназа-1 (GK1). Якщо його видалити, вірус не зможе розмножуватись. Dräger and Co. зробили ще одне відкриття. "Хоча реплікація вірусу більше не відбувається без GK1, клітина людини може переключитися на інші біохімічні метаболічні шляхи". Якби це було не так, препарат, який ізолює цей фермент, мав би значні побічні ефекти.

Для того, щоб отримати користь від роботи, тепер потрібно знайти спосіб дезактивації ферменту GK1. Це може зупинити поширення Sars-CoV-2. Деякі інгібітори ферменту вже відомі. Тюбінгенські дослідники хочуть використати це найближчим часом.

Гамбургський вчений називав відкриття в інтерв'ю RTL "великим, яке в кінцевому рахунку забезпечить нові підходи". Ліки від коронавірусу можна очікувати "не раніше кінця року".

Нагадаємо, раніше британські вчені заявили, що мутації коронавірусу можуть спричинити ще одну "дуже погану" хвилю COVID-19. Дослідники вважають, що варіант вірусу, виявленого у Великій Британії, може бути передвісником нової, особливо небезпечної фази пандемії. 

Мутації COVID-19: у чотирьох мандрівників з Бразилії виявили новий штам вірусу

Мутації COVID-19: у чотирьох мандрівників з Бразилії виявили новий штам вірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація