Німецькі дослідники назвали ягоди, які здатні знижувати активність коронавірусу

Німецькі дослідники назвали ягоди, які здатні знижувати активність коронавірусу

pixabay.com

Наголошується, що вони не лікують від коронавірусу.

Деякі ягоди та зелений чай впливають на активність коронавірусу і вірусу грипу в організмі людини. Не дозволяють поширюватися інфекції, яка потрапила в порожнину рота, зелений чай, сік гранат і чорноплідна горобина.

Про це йдеться у висновках дослідників з Інституту молекулярної вірусології Медичного центру Університету Ульма в Німеччині, пише bioRxiv. 

Як встановили фахівці, сік чорної горобини найбільш ефективно знижує активність коронавірусу, до 97%. А гранатовий сік і зелений чай діють на вірус слабкіше, знижуючи його активність на 80%.

Тому, припускають науковці, полоскання порожнини рота соками і чаєм може зменшити вміст вірусу в ротовій порожнині. Відповідно, знизиться й поширення коронавірусу в організмі, оскільки його концентрація в слині буде дуже мала. Дослідники стверджують, що "вбиває" коронавірус кисле середовище ягід і рослинні поліфеноли, які містяться в них.

Водночас дослідники наголосили, що як ліки проти коронавірусу ці продукти навряд чи можна використовувати. Радше як профілактичний засіб. Крім того, ефективність натуральних компонентів залежить від куща, з якого вони були зібрані, та їхній вплив може відрізнятися.

"Запобігання початковому інфікуванню або зниження вірусного навантаження у разі зараження може полегшити симптоми, запобігти поширенню в нижні дихальні шляхи або передавання іншій людині", - йдеться в повідомленні.

У матеріалі сказано, що в роботі використовувався японський зелений чай Sencha. Необхідний настій отримували шляхом настоювання трьох грамів листя з 0,1 г. аскорбінової кислоти протягом чотирьох хвилин в 300 мл окропу. Перед вживанням рідину профільтрували. Натуральні соки чорноплідної горобини, гранату і бузини зберігали в холодильнику.

Слід наголосити, що ці твердження жодним чином науково ще не підтверджені.

Нагадаємо:

  • Лікування коронавірусу: лікарка назвала "зайві" процедури у разі легкої форми
  • Johnson & Johnson після призупинення відновлює випробування вакцини від коронавірусу на пізній стадії
  • У Німеччині озвучили прогноз щодо тривалості "коронавірусного" карантину 
  • Температура, біль у грудях і сильний кашель під час коронавірусу: лікар пояснив, чому не варто бити тривогу 
Наступна публікація