Німецькі дослідники назвали ягоди, які здатні знижувати активність коронавірусу

Німецькі дослідники назвали ягоди, які здатні знижувати активність коронавірусу

Фото: pixabay.com

Наголошується, що вони не лікують від коронавірусу.

Деякі ягоди та зелений чай впливають на активність коронавірусу і вірусу грипу в організмі людини. Не дозволяють поширюватися інфекції, яка потрапила в порожнину рота, зелений чай, сік гранат і чорноплідна горобина.

Про це йдеться у висновках дослідників з Інституту молекулярної вірусології Медичного центру Університету Ульма в Німеччині, пише bioRxiv. 

Як встановили фахівці, сік чорної горобини найбільш ефективно знижує активність коронавірусу, до 97%. А гранатовий сік і зелений чай діють на вірус слабкіше, знижуючи його активність на 80%.

Тому, припускають науковці, полоскання порожнини рота соками і чаєм може зменшити вміст вірусу в ротовій порожнині. Відповідно, знизиться й поширення коронавірусу в організмі, оскільки його концентрація в слині буде дуже мала. Дослідники стверджують, що "вбиває" коронавірус кисле середовище ягід і рослинні поліфеноли, які містяться в них.

Водночас дослідники наголосили, що як ліки проти коронавірусу ці продукти навряд чи можна використовувати. Радше як профілактичний засіб. Крім того, ефективність натуральних компонентів залежить від куща, з якого вони були зібрані, та їхній вплив може відрізнятися.

"Запобігання початковому інфікуванню або зниження вірусного навантаження у разі зараження може полегшити симптоми, запобігти поширенню в нижні дихальні шляхи або передавання іншій людині", - йдеться в повідомленні.

У матеріалі сказано, що в роботі використовувався японський зелений чай Sencha. Необхідний настій отримували шляхом настоювання трьох грамів листя з 0,1 г. аскорбінової кислоти протягом чотирьох хвилин в 300 мл окропу. Перед вживанням рідину профільтрували. Натуральні соки чорноплідної горобини, гранату і бузини зберігали в холодильнику.

Слід наголосити, що ці твердження жодним чином науково ще не підтверджені.

Нагадаємо:

  • Лікування коронавірусу: лікарка назвала "зайві" процедури у разі легкої форми
  • Johnson & Johnson після призупинення відновлює випробування вакцини від коронавірусу на пізній стадії
  • У Німеччині озвучили прогноз щодо тривалості "коронавірусного" карантину 
  • Температура, біль у грудях і сильний кашель під час коронавірусу: лікар пояснив, чому не варто бити тривогу 

Повʼязані теми:

Наступна публікація