Німеччина продовжує послаблювати карантин: відкриваються музеї та церкви

Німеччина продовжує послаблювати карантин: відкриваються музеї та церкви

Фото: Associated Press

Це вже не перший етап поступового виходу країни з карантину.

Німеччина розпочала черговий етап послаблення карантину і вже від наступного тижня у країні скасують низку заборон.

Про це пише Deutsche Welle.

Німцям дозволять відвідувати зоопарки, парки, музеї, пам’ятники, а також дитячі майданчики. За словами канцлерки Ангели Меркель, останнє слово щодо послаблення карантину буде за владами федеральних земель. Особливо це питання стосуватиметься відкриття церков. Також будуть дозволені деякі релігійні обряди, зокрема вінчання, хрещення та поминальні дні.

Однак Меркель досі виступає проти відкриття ресторанів, називаючи це питання "проблематичним".

"Ми не можемо перевірити, чи належать люди за одним столом до однієї сім'ї або з різних домогосподарств", - каже вона.

Карантин у Німеччині триватиме щонайменше до 10 травня і питання про його подовження буде вирішене на нараді із Меркель та очільниками федеральних земель країни.

"У нас немає жодних ліків, у нас немає жодної вакцини проти вірусу, і, тому ... мета завжди буде полягати в тому, щоб уповільнити вірус", - сказала Меркель.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Планета на карантині: особливості карантину у Німеччині

Планета на карантині: особливості карантину у Німеччині

Повʼязані теми:

Наступна публікація