"Ніхто не хоче визнавати, що це був неправильний курс": лікар розповів про реальну ситуацію з коронавірусом

"Ніхто не хоче визнавати, що це був неправильний курс": лікар розповів про реальну ситуацію з коронавірусом

Фото: Associated Press

Лікар-інфекціоніст Вадим Арістов вважає, що та кількість тестувань, яку сьогодні проводять в Україні - надто мала. Медик назвав необхідну кількість ПЛР-досліджень на день.

Коронавірус в Україні не стихає, тож обсяг тестування населення повинен збільшитися в кілька разів. Утім, Міністерство охорони здоров'я не може на це вплинути, адже не контролює сферу тестування населення. Тим часом, реанімацій на всіх хворих на COVID-19 вже зараз не вистачає.

Про це заявив лікар-інфекціоніст Вадим Арістов в ефірі Апостроф TV.

За його словами, в нинішніх реаліях недостатньо тестувати щодня по 50 тисяч осіб.

"Зараз COVID лікують тільки через тестування біологічних зразків. Якщо 50% позитивних тестів, то скільки потрібно разів їх робити? Ми рахували. Потрібно тестувати 367 тисяч на день, при тому, що ми тестуємо 50 тисяч і то не кожен день ", - вважає лікар-інфекціоніст.

На думку Вадима Арістова, сьогодні Міністерство охорони здоров'я не контролює сферу тестування населення.

"Перше - Міністерство охорони здоров'я фактично взагалі не контролює цю галузь, тому що вона підконтрольна Центру громадського здоров'я. ЦОЗ знаходиться під захистом МВФ та інших іноземних радників і партнерів, як і НСЗУ, які поставили туди вже своїх вихованців. Вони їх розвивають за власними програмами. Відповідно, МОЗ не може туди прийти і все змінити, тому що це потрібно погоджувати, а вже багато грантів розписано, є звітність. Ніхто не хоче визнавати, що це був неправильний курс, помилка. І взагалі, як це: ми сюди вклали стільки грошей, а ти зараз перебудуєш всю команду, всі напрямки та інше. У цих структурах дуже важко це змінити, потрібно будувати паралельну структуру", - сказав медик.

Інфекціоніст каже, що реанімації на всіх пацієнтів вже зараз не вистачає.

"Вже не вистачає (реанімації - ред.), ми просто цього не бачимо, тому що за каскадом реанімаційних місць є ліжка з киснем. Когось із них не переводять у реанімацію, бо бачать, що там вже проблеми і місць не вистачить. Вони вважають, що цей ще може протриматися, почекаємо. Тобто, якщо людина вже буде в критичному стані, її переведуть в реанімацію. Однак, щоб ухвалити це рішення, і тримають певний резерв. Тобто, щодо ліжок з киснем є перевантаження, тому когось не переводять з простих ліжок. А за цим когось не переводять з дому на ці прості ліжка, тому що за каскадом є всі ці затримки. Звичайно, що робить Степанов - це постійна комунікація і тиск на те, щоб адміністративно вичавити додаткові лікарні. І це дуже добре", - резюмував лікар-інфекціоніст.

Нагадаємо, в Україні 30 листопада зранку офіційна кількість інфікованих коронавірусом піднялася до 732 625. Від початку пандемії померли 12 327 людей. За останню добу зафіксували 9 946 нових випадків. Кількість одужалих сягнула вже 345 149.

Коронавірусні рекорди: Україна опинилась в першій десятці світу

Коронавірусні рекорди: Україна опинилась в першій десятці світу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація