Ніби після інсульту: медики визначили, яку шкоду завдає коронавірус мозку

Ніби після інсульту: медики визначили, яку шкоду завдає коронавірус мозку

Фото: Pexels

Навіть легка форма COVID-19 може вплинути на розумові здібності людини.

Вплив на діяльність мозку коронавірусної інфекції при середній тяжкості хвороби можна порівняти з наслідками від інсульту. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в медичному журналі The Lancet.

Науковці провели спеціальне дослідження, щоб з’ясувати, як впливає коронавірусна інфекція на когнітивні здібності людини. Учасниками експерименту стали понад 80 тисяч осіб, 12 тисяч з яких перехворіли на COVID-19.

В рамках дослідження було проведено дослідження на рівень IQ, після чого вчені зіставили результати людей одного віку, раси, статі, доходу, освіти та низки інших подібних критеріїв.

"У людей, які видужали від COVID-19, спостерігалися значні когнітивні порушення в порівнянні з контрольною групою", - йдеться в матеріалі.

За спостереженням науковців, чим важчим був перебіг хвороби, тим більшим був негативний ефект. У пацієнтів, яких довелося підключати до апаратів ШВЛ, зниження результатів мозкової діяльності виявилося еквівалентно втраті семи пунктів IQ.

Як зауважили автори дослідження, навіть інсульт впливає на когнітивні здібності менше: шкоду, яку він завдає мозкові, можна порівняти з наслідками від COVID в середній формі.

За даними вчених, через вплив коронавірусної хвороби найбільше страждає здатність до абстрактних логічних міркувань, планування і концентрації уваги.

Нагадаємо, у пацієнта, який перехворів на COVID-19, можуть розвинутись ускладнення, до того ж одночасно їх може бути декілька.

Повʼязані теми:

Наступна публікація