Ані дезінфекторів, ані масок на обличчі: близько 40% гуртожитків України не дотримуються норм карантину

Ані дезінфекторів, ані масок на обличчі: близько 40% гуртожитків України не дотримуються норм карантину

Фото: УНІАН

Саме ці помешкання від початку карантину й досі, за прогнозами епідеміологів, є чи не найкращим розповсюдником коронавірусу.

В Україні близько 40% студентських гуртожитків не дотримуються карантинного режиму. Таку статистику, після перевірки, оприлюднили в Держпродспоживслужбі. Кажуть, саме в гуртожитках поширитися коронавірусу найлегше.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Захист на обличчі, антисептики, контроль температури, і якомога більше оголошень — частина правил для гуртожитків на карантині. Сюди ж МОЗ рекомендує додати обмеження масових зборів і наявність ізолятора.

Уже після перших перевірок Держпрожспоживслужба заявила, що гуртожитків, які дослухаються вимог, майже половина у всій Україні. А саме ці помешкання від початку карантину й досі, за прогнозами епідеміологів, є чи не найкращим розповсюдником вірусу.

"Там реєструються майже 100-відсоткова інфікованість, якщо не дотримуються правил. Через те, що перебуває молодь, дуже важко дотримуватись профілактичних і протиепідеміологічних заходів. Дуже тісне спілкування, відсутня соціальна дистанція", — каже керівник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан.

Так чи ні, ТСН перевірила.

У гуртожитках України не дотримуються карантинних норм

У гуртожитках України не дотримуються карантинних норм

Так, в одному з гуртожитків столиці нанесена розмітка, двері обклеєні нагадуванням про маски і карантин. Ще пара таких висить і на вході всередині. Вахтерша у захисному щитку і масці пильно тримає оборону — пропускає лише здорових. Не випускає навіть студентів без масок. В наявності й  ізолятор. Також тут закуплені антисептики, антисептичне мило, маски тощо.

В іншому гуртожитку Києва біля входу одне оголошення. Поруч — натовп студентів. Хто в масці, хто з приспущеною, а хто й зовсім без неї заходять всередину. Ім'я кожного вахтери записують в журнал після того, як вимірюють температуру.

На секціях брудно, немає ні мила, ні антисептиків. Натомість багато сміття, грибка і тарганів. У кожній кімнаті живе від 6 до 8 студентів. Про дистанцію там говорити складно.

Поза камерою студентки кажуть, що дезінфектори ставлять лише на вході, маски не видають. А карантин усіх тут хвилює не дуже.

Поруч із іншим столичним гуртожитком, попри те, що в Києві заборонені нічні гуляння, студенти веселяться до самісінького ранку. І якщо покарати керівництво за недотримання карантину зможуть штрафом від 34 тисяч, то проконтролювати, чи дотримуються правил студенти, можуть тільки вони самі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація