"Нескінченні крапельниці, налякані очі людей навколо": Олена Зеленська розповіла, як поборола коронавірус

"Нескінченні крапельниці, налякані очі людей навколо": Олена Зеленська розповіла, як поборола коронавірус

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Нескінченні крапельниці, налякані очі людей навколо": Олена Зеленська розповіла, як поборола коронавірус

Олена Зеленська/Facebook

Хвороба й відновлення після неї у першої леді тривали понад місяць. 

Перша леді Олена Зеленська вперше після одужання від коронавірусу написала розгорнутий пост про те, як протікала її хвороба. Вона також розповіла, як перехворів її син, 7-річний Кирило. 

Перший допис після довгої паузи Зеленська опублікувала на Facebook.

"Звістка про хворобу стала для мене повною несподіванкою. Не було жодних симптомів. Просто черговий тест виявився позитивним. Президентові й найближчому колу людей, з якими він перебуває в постійному контакті, роблять цей тест щотижня", - розповідає перша леді.

Її син Кирило підхопив коронавірус, коли Зеленська була "на піку" хвороби (мала три найнеприємніші дні, коли почувалася справді погано – страшенно боліла голова, додавався сильний нескінченний кашель). "Не можу сказати, що для мене це стало несподіванкою. Авжеж, я розуміла, що хтось із родини теж може заразитися. На щастя, син легко переніс хворобу, було тільки незначне підвищення температури. Відтоді ми були в лікарні разом, удвох нам було веселіше", - пише вона. 

"Зараз мені та моєму синові вже не потрібно здавати тест на коронавірус, тому що ми перехворіли й маємо антитіла до вірусу. Допоки вони в достатній кількості, на думку лікарів, знову захворіти неможливо. Але навіть це не аксіома. Тому що вірус взагалі нетиповий і поки невідомо, як він проявлятиме себе надалі", - додає Зеленська.

Дружина президента зазначає, що дізнавшись про хворобу, злякалася не за себе, а більше за близких та людей, з якими контактувала напередодні. Вона одразу всіх попередила про свій діагноз.

"На жаль, особливість цього вірусу в тому, що спочатку людина може не відчувати жодних симптомів, а вже за два-три дні – пневмонія. Зі мною було саме так. Два дні я насолоджувалася переглядом фільмів і читанням книжок у порожній квартирі на самоізоляції, а потім – висока температура (десь 39,6), комп’ютерна томографія, яка й показала двостороннє запалення легень. Того ж дня я вже була в лікарні. Почалися нескінченні крапельниці, пігулки, налякані очі людей навколо. Загалом моє лікування тривало два тижні. А ще тиждень я залишалася в лікарні з сином, який все ще був "позитивним", - додає вона. 

Окремо перша леді зазначила, що попри одужання вона продовжує носити маску в публічних місцях: "Так, можливо, у цьому вже немає потреби… Але в нашому суспільстві зараз діють особливі правила й нові норми етики. І я надягаю маску з поваги до оточуючих. Тому що так правильно".

"Я досі не можу зрозуміти, яка кнопка ліфта чи дверна ручка "подарували" мені вірус, досі почуваюся винною перед близькими, які страшенно за мене переживали. Тому благаю – не розслабляйтеся передчасно! Навіть якщо ви впевнені в силах свого організму, поруч є люди, які, на жаль, можуть не впоратися", - резюмувала Зеленська. 

Мій перший допис після довгої паузи. Паузи, пов'язаної із захворюванням на COVID-19. Та про що б він не був, здогадуюся,...

Опубліковано Олена Зеленська Пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Нагадаємо:

  • 12 червня стало відомо, що Олена Зеленська підхопила коронавірус. Згодом її госпіталізували і поставили діагноз позагоспітальна двобічна полісегментарна пневмонія. 
  • 3 липня, її виписали з лікарні. Перша леді продовжувала лікування вдома. 
Наступна публікація