"Неприпустиме Середньовіччя": інфекціоністка закликала відмовитися від "некоректних" правил поховання померлих від коронавірусу

"Неприпустиме Середньовіччя": інфекціоністка закликала відмовитися від "некоректних" правил поховання померлих від коронавірусу

Фото: Associated Press

Також вона не розуміє причин, із яких померлим не роблять розтин для встановлення причин смерті.

В Україні варто відмовитися від "некоректних" правил поховання померлих від коронавірусу у герметичних мішках, а також проводити їм розтин для встановлення справжніх причин смерті.

Про це в ефірі "Права на владу" розповіла інфекціоністка та медекспертка Катерина Булавінова.

"Те ж саме про дивні практики, коли чомусь цих пацієнтів, які померли від COVID-19, не розтинають. Відповідно, немає можливості зрозуміти, чи була лікарська помилка, і в чому вона була. І коли ще родичі додатково травмуються абсолютно некоректними практиками похорону. Нагадую всім, що мертва людина не кашляє і не чхає, тому я не дуже розумію всю цю історію про закриті труни, якісь мішки і так далі. Це додаткове травмування родичів, які не можуть це все якось нормально зробити", - вважає вона.

За її словами, також є абсолютно неприпустимою практика, коли лікарі відмовляються робити хворим на коронавірусну інфекцію інші медичні процедури, оскільки спеціалісти бояться заразитися.

"Коли, наприклад, пацієнт із коронавірусною інфекцією потребує якоїсь іншої послуги, наприклад, гемодіалізу, тому що на тлі дихальної недостатності у нього відмовляють нирки, або, наприклад, це може бути пацієнт, який потребує послуг іншого консультанта, і консультант просто відмовляється до нього їхати, або такому пацієнту відмовляють в гемодіалізі, тому що у нього коронавірус. На мій погляд, це абсолютно неприпустиме Середньовіччя", - каже Булавінова.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Тестування на коронавірус в Україні може стати масовим

Тестування на коронавірус в Україні може стати масовим

Повʼязані теми:

Наступна публікація