Немовля від сурогатної матері, якого хотіли вивезти до Китаю, поклали в реанімацію з коронавірусом

Немовля від сурогатної матері, якого хотіли вивезти до Китаю, поклали в реанімацію з коронавірусом

Він став наймолодшим пацієнтом в Україні, який із таким діагнозом потрапив до реанімації.

Продовження гучного скандалу з немовлятами, яких наприкінці квітня намагалися вивезти до Китаю. В одного з хлопчиків, народжених сурогатною мамою, підтвердили коронавірус. Він став наймолодшим пацієнтом в Україні, який із таким діагнозом потрапив до реанімації.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хлопчику місяць і п'ять днів. У нього немає визнаних батьків та навіть імені. Два дні тому в малюка підтвердився коронавірус. І його поклали в дитячу інфекційну лікарню Києва. 

Немовля перебуває у відділенні інтенсивної терапії цієї лікарні. Вона вважається опорною у боротьбі з COVID-19. Медики розповідають, що дитина кашляє і має знижену насиченість кисню в крові.

"Дитина була зневоднена. Задишка. Є привід для втрати рідини", – коментує завкафедри дитячих інфекційних хвороб Сергій Крамарьов.

У реанімації за самопочуттям дитини стежать цілодобово. Черговий лікар поділився останніми новинами. Нині життю хлопчика нічого не загрожує.

"Стан дитини середньо-тяжкий. Стежимо за температурним режимом.  Проводимо цілодобовий контроль за життєво важливими органами", - коментує черговий лікар-анестезіолог Олег Ярема.

Малюка, народженого сурогатною мамою, ще наприкінці квітня виявила поліція в одній зі столичних квартир. Його та ще двох немовлят хотіли, як твердять правоохоронці, незаконно вивезти до Китаю. Але втілити задумане не вдалося. Всім малюкам зробили ПЛР-тести. В одного, який перебував у шостій дитячій лікарні, він показав позитивний результат. Як дитину заразили вірусом – наразі невідомо.

Ще двоє дітей вже в будинку малюка. Вихователі їх назвали Бао та Ванесса. Сурогатні матері трьох вилучених дітей намагаються їх повернути. Жінки написали заяви до поліції. Там перевіряють документи. Кажуть, що останнім часом вивезли до Китаю до півтори сотні дітей.

"Щодо китайських дітей - разом перевіряємо з китайськими правоохоронними органами долі тих дітей, які були вивезені протягом декількох років", - розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Скандал із сурогатним материнством: в одного немовляти виявили коронавірус

Скандал із сурогатним материнством: в одного немовляти виявили коронавірус

За даними захисників прав дітей, від початку 2015 року сурогатні мами в Україні виносили і народили для іноземців 3800 малюків і 600 для українців. При цьому, законодавством і дотепер це питання ніяк не врегульоване.

Кореспондентка ТСН Наталя Островська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація