Немає навіть градусників: що відбувається в медзакладах Лубен, де лікують пацієнтів з коронавірусом

Дата публікації
Перегляди
6824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Немає навіть градусників: що відбувається в медзакладах Лубен, де лікують пацієнтів з коронавірусом

Ілюстрація / Фото: УНІАН

Лікарні Лубенського району вщент заповнені пацієнтами.

Одразу в кількох містах Полтавської області, яка від 9 листопада у "червоній" зоні карантину, спостерігається парадокс: чимало пацієнтів із пневмонією і відносно небагато хворих на коронавірус. Місцеві лікарні тим часом переповнені, у них відсутні потрібні медзасоби, а на ПЛР-тести люди чекають тижнями.

Яка ситуація у медзакладах Полтавської області з'ясовував ТСН.ua.

Після появи характерних симптомів коронавірусу наприкінці жовтня мешканець Лубен звернувся до сімейної лікарки, яка направила його зробити ПЛР-тест. У чоловіка діагностували пневмонію і його поклали до місцевої лікарні, але результату аналізу немає вже понад тиждень.

"І не скоро буде (результат ПЛР-тесту. — Ред.). Лікарка сказала, що обробляються ще за 20 число (жовтня. — Ред.)", — розповів син пацієнта.

Він каже, що лікарня Лубен переповнена пацієнтами, найбільше хворих — в інфекційному відділенні. Тому його батька поклали до ЛОР-відділення, у якому немає навіть медичного градусника.

"Це вже взагалі... Щоб градусників не було у відділенні", — обурюється хлопець.

Лубенчанин розповідає, що абсолютно всі потрібні медикаменти родина купує за власні кошти, а робити КТ їздили до Миргорода, що за майже 50 км від Лубен.

Інший місцевий мешканець розповів про колапс у лікарнях Лубенського району, які теж переповнені пацієнтами. Також у клініках, за його словами, катастрофічно не вистачає антибіотиків, а самі лікарі потерпають від коронавірусу.

"Візьмемо Лубни, Полтава, Миргород, Кременчук — це ті міста, які у нас приймають хворих на "коронавірус". У Миргороді спочатку госпіталізовували до інфекційного, але зараз вона переповнена. Тепер кладуть до ЛОР-відділення, урології. У Лубнах теж інфекційне забите, там здається 60 осіб. Дуже багато зараз лікарів захворіло, вони, правда, зашиваються. Терапевти, сімейні лікарі", — сказав чоловік, який працює в медичній сфері.

Також він пояснив, що результати тестів у Лубнах надходять із затримками через те, що їх не роблять на місці, а надсилають на опрацювання до Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ. У місті, за його словами, роблять ПЛР-тест лише у приватній лабораторії.

Подібна ситуація і в Кременчуці. Зі слів місцевої мешканки, яка вже тривалий час лікується від пневмонії, у неї все починалось зі звичайної застуди. Вона звернулася до сімейного лікаря, але за 10 днів ліва пневмонія стала двобічною з ефектом "матового скла".

"Бо цей нинішній кашель геть не такий, який ми відчували раніше. Він моментально переростає в пневмонію вірусну", — зазначила містянка у своєму Facebook.

Вона також заявила, що статистика хворих в Кременчуці значно більша, аніж офіційна.

"Бачили б ви черги на рентген в приватних лікарнях, де можна пройти обстеження без направлення. І ті сімейні лікарі, про яких я чула від захворілих знайомих, не лікують по-новому. Призначають відхаркувальні засоби. Треба кардинальніше. Як в інфекційному відділенні лікують, в якому вже нема місць для хворих", — зазначила містянка у своєму Facebook.

Зазначимо, що згідно з офіційною статистикою, у Кременчуці останніми тижнями удвічі зросла кількість пацієнтів із тяжким перебігом пневмонії, яка виникає у хворих буквально за кілька днів. У тяжкому стані зараз 41 пацієнт.

Загалом станом на 6 листопада у Полтавській області 11 337 випадків виявленого коронавірусу.

Нагадаємо, в Україні від 9 листопада почнуть діяти нові зони карантину, запроваджені у зв'язку з пандемією коронавірусу. До "червоної" зони, де найбільший ризик поширення COVID-19, внесли 12 обласних центрів. Це, зокрема, і вся Полтавська область.

У лікарнях України бракує кисню для лікування хворих на COVID-19

У лікарнях України бракує кисню для лікування хворих на COVID-19

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6824
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація