"Не зовсім чесна гра": Сергій Жадан розповів, що думає про коронавірусний карантин

"Не зовсім чесна гра": Сергій Жадан розповів, що думає про коронавірусний карантин

Фото: facebook.com/SwissEmbassyKyiv/

Під час карантину митець перебував за містом із мамою та писав вірші. 

Український письменник Сергій Жадан вважає, що влада проігнорувала готовність українців підтримати карантинні обмеження, запроваджені через пандемію COVID-19

Про це він розповів у передачі "Суть Речей", повідомляє ІА "АСС".

"Коли почалася вся ця історія, дуже багато планів змінилося, просто перервалися безліч якихось виступів. Ми не дограли тур з музикантами, який у нас був", - розповів Жадан.

Митець зазначив, що разом із колегами пішов на карантин, закликавши до цього й інших українців.

"Мені здається, це важливо було - підтримати, дати шанс нашим лікарям підготуватися, дати шанс державі забезпечити систему охорони здоров’я. Правда, як потім досвід показав, держава великою мірою проігнорувала цю нашу готовність її підтримати. Проігнорувала, злегковажила нашою відповідальністю, ну це вже питання не до нас", - сказав письменник.

Жадан пояснив, що в якийсь момент суспільство зрозуміло, що ведеться не зовсім чесна гра: "Що нас просто лякають, що нами просто маніпулюють і що в той час, коли ми там свідомо, роблячи крок назустріч державі, ми йдемо на карантин, держава у цей час далі займається своїми справами і робить це доволі нечесно".

Він також пригадав декілька скандалів, зокрема пов'язаних із роботою під час карантину "частини бізнесу представників влади". 

"Всі ці скандали, які були, я не хочу все це повторювати. Я маю на увазі підготовку закладів охорони здоров’я, коли фактично лікарі не були забезпечені необхідним, попри те, що була можливість, був час і було переформатовано державний бюджет саме з метою, щоб підтримати сферу охорони здоров’я", - додав письменник.

За словами Жадана, під час карантину він перебував за містом із мамою та писав вірші. 

"Була така творча відпустка, але потім, коли почалися якісь послаблення, ну то ми з друзями почали кудись їздити, почали пробувати нові форми. Зараз відбуваються якісь вечори з дотриманням уже вимог карантину, вже в новому форматі", - продовжив митець. 

Він наголосив, що нині "варто триматися за ті речі, які є для нас важливими": "За культурні зв’язки, за культурні ініціативи, за культурні інституції. Якщо вони зараз функціонують виключно у форматі онлайн, все одно дуже важливо підтримувати один одного, давати один одному сигнал, що ми далі залишаємося в одному полі, на одній хвилі".

Раніше Оксана Забужко назвала п'ять улюблених українських романів десятиліття для читання під час карантину.

В Україні зафіксовано понад 800 нових випадків коронавірусу

В Україні зафіксовано понад 800 нових випадків коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація