"Не завжди це не перераховані гроші": Радуцький пояснив, чому медики не отримують "ковідні" надбавки

"Не завжди це не перераховані гроші": Радуцький пояснив, чому медики не отримують "ковідні" надбавки

Фото: Право на владу

За його словами, кошти часто осідають на рахунках лікувальних закладів.

В Україні 2020 року було дві доплати лікарям. Підвищення на 70%, 50% і 25% всім, яке не пов'язано з COVID-19.  І було 300% "ковідної" надбавки.

Про це заявив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" 10 грудня.

За його словами, щодня він отримує пачку листів від лікарів, від медичних сестер, що вони не отримують "ковідні" надбавки.

"Я можу привести три випадки, де я особисто виїжджав і особисто розбирався", - зазначив Радуцький. 

Так, у Закарпатській області у Воловецькій центральній районній лікарні, проводячи перевірку, було виявлено, що голова лікарні - в минулому голова районної ради цього міста, маючи на рахунку медичної установи 3 млн 800 тис. грн, перерахованих Національною службою здоров'я України саме на "ковідні" виплати, перерахував медикам лише 10%.

"Головного лікаря питаємо: "Чого ви не виплатили?" - "А я не знаю, як це оформити". Приїжджає директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської області, показує, як оформити. Він під камери каже: "Я все завтра виплачу". Наступного дня лікарі мені дзвонять: не виплатили. До нього - "А я не буду виплачувати. Хто ви такі?" Зараз прокуратура разом з Нацполіцією відкрили кримінальну справу", - розповів Радуцький. 

Така сама ситуація і у місті Біляєвка Одеської області.

"Я не сперечаюсь, що не виплачують. Але не завжди це не перераховані гроші", - резюмував він.

Кожного дня отримую "пачку" листів від медичних сестер, які не отримують "ковідні" гроші - Радуцький

Кожного дня отримую "пачку" листів від медичних сестер, які не отримують "ковідні" гроші - Радуцький

Тим часом МОЗ  проанонсувало  чергове підвищення  зарплати медикам у 2,5-3 рази з нового року.

Нагадаємо, що цьогоріч зарплата лікаря мала б становити понад  27 тисяч гривень. Так гарантує  закон. Згідно з ним, на медицину мали б виділяти 5% ВВП. На наступний рік проєктом держбюджету передбачено більш ніж 3%. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація