Не вистачає кисню і простоюють апарати ШВЛ: Шмигаль розповів про ситуацію з лікуванням коронавірусу в Україні

Не вистачає кисню і простоюють апарати ШВЛ: Шмигаль розповів про ситуацію з лікуванням коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

Денис Шмигаль наразі не бачить необхідності розгортати мобільні госпіталі, проте така підготовка ведеться.

В Україні постійно збільшуються потужності для лікування хворих з коронавірусом. Зокрема, зростає кількість ліжок і обсяги ПЛР-тестувань.

Про це з трибуни Верховної Ради розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, на початку пандемії в Україні була лише одна одна станція, щоб робити ПЛР-тести й фактично відсутній персонал. "Зараз таких станцій вже близько 60 і буде 68 до кінця року", — повідомив прем'єр.

Також збільшується кількість ПЛР-тестів. "У середині квітня, тобто рівно 7 місяців тому кількість ПЛР-тестів була 3,5 тисячі в день. Зараз ми виходимо на рівень 50 тисяч у день. До кінця року поставлене завдання профільному міністерству — вийти на 75 тисяч в день. ІФА-тестів у квітні робили нуль. Зараз 20-30 тисяч щодня", — каже Денис Шмигаль.

Також він повідомив, що на початку пандемії в Україні були готовими для приймання хворих всього 12,5 тисячі ліжок, тоді як зараз — 54 тисячі.

"І щотижня уряд додає від 2 до 4 тисяч нових ліжок. Наразі ми не бачимо необхідності розгортати мобільні госпіталі, проте така підготовка ведеться", — каже Шмигаль.

Головне завдання зараз, за словами прем'єр-міністра, — це забезпечення лікарень і пацієнтів з коронавірусом киснем: "Фактично 1,5 млрд грн уряд виділив на ці потреби. Максимально спрощена вся сертифікація".

А от апаратів для штучної вентиляції легень (ШВЛ) в Україні вдосталь, більшість — простоюють. "Стосовно задіяних ШВЛ. Зараз у нас їх задіяно приблизно 700. При цьому в лікарнях розміщено майже 5 тисяч апаратів. Тобто зайнятість по ШВЛ нижче 20% по країні", — додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль анонсував щотижневі розмови з мерами щодо карантину вихідного дня. Зокрема, за словами прем'єр-міністра, йтиметься про заходи підтримки. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація