"Не варіант": експерти оцінили наслідки повторного локдауну для бізнесу в Україні

"Не варіант": експерти оцінили наслідки повторного локдауну для бізнесу в Україні

Фото: The Sumy Post

На думку експертів, замість цього держава має продемонструвати більшу ефективність.

Експерти вважають, що в Україні локдаун (жорсткі обмеження) не зупинить статистику захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19, проте посилить кризові явища в економіці.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

За словами виконавчої директорки Спілки українських підприємців (СУП) Катерини Глазкової, повний локдаун - це "не варіант".

"Це не зупинить статистику захворюваності, проте ще більше вб'є економіку, яка і так лежить на лопатках. Багато малих та мікробізнесів вже закрились", - сказала вона.

На думку експертки, замість цього держава має продемонструвати більшу ефективність.

"У школах придбання масок та антисептиків лягло на плечі батьків, засоби індивідуального захисту для працівників, дезінфектори покладено на плечі бізнесу. У нас величезний "ковідний фонд". На що він витрачається? На дороги. Це важливо, але наразі інші пріоритети - лікарні та медицина. Потрібно забезпечити безкоштовний доступ людей до засобів індивідуального захисту (маски, дезінфікувальні засоби) в місцях загального користування, громадському транспорті та на зупинках громадського транспорту. Це допоможе знизити поширення захворювання", - пояснила Глазкова.

Також, на її думку, поліція має суворіше стежити за дотриманням маскового режиму в місцях скупчення людей: "Не можна просто закрити підприємства і виробництва та вирішити проблему. Бізнес сам зацікавлений у здоров'ї своїх співробітників - рандомно тестує їх, налагоджує процеси відповідно до правил".

Аналогічну думку висловила виконавча директорка Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко: "Велика кількість бізнесу досі важко приходить до тями після першої хвилі локдауну. Повторне його введення змусить підприємців "затягнути паски" ще сильніше. І якщо для великих компаній це означатиме відмову від розвитку і довготривалу стагнацію, то для малого бізнесу - це питання виживання. Тому бізнес сподівається, що другий раз суворі обмежувальні заходи все ж не будуть введені".

Крім того, на її думку, вводячи певні правила та обмеження, варто докладати зусиль і до якісного контролю їхнього дотримання. В іншому випадку, правил і обмежень може бути безліч, проте, вони так і не принесуть очікуваних наслідків.

Нагадаємо, на думку міністра охорони здоров'я Максима Степанова, наразі, попри високу захворюваність на коронавірус, в Україні не варто вводити жорсткий локдаун.

Глава МОЗ запевнив, що влада не планує вводити цілковитий локдаун через коронавірус

Глава МОЗ запевнив, що влада не планує вводити цілковитий локдаун через коронавірус

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація