Не приїхала швидка, викликав таксі: житель Луцька з коронавірусом розповів, як діставався до лікарні

Не приїхала швидка, викликав таксі: житель Луцька з коронавірусом розповів, як діставався до лікарні

Фото: konkurent.ua

Швидка не захотіла приїздити за чоловіком, бо чергова телефоном не почула в нього задишки.

Житель Луцька з коронавірусом змушений був сам на таксі діставатися до лікарні. Швидка не захотіла за ним приїздити, бо чергова телефоном не почула в нього задишки.

Прикрий випадок трапився у Луцьку в ніч проти четверга, 17 грудня. Анатолій Доброчинський вже тривалий час лікував удома запалення легень. Дистанційно консультувався із сімейним лікарем. Від початку тижня його стан суттєво погіршився, і лікар порадив викликати швидку.

Про це повідомляє ІА "Конкурент".

"Сьогодні вночі чергова швидкої медичної допомоги під номером 22 (так вона назвалась, коли я спитав ПІБ) відмовилася приїжджати до мене на виклик (температура 38,6, запалення легень), аргументуючи це тим, що ця температура не висока, і що в розмові зі мною по телефону вона не почула задишки. Потім вже з температурою 39 я сам поїхав в інфекційну, де мені відібрали тести на COVID і поклали у стаціонар", – написав у соцмережах обурений чоловік.

Анатолій пояснив, що викликати швидку йому сказав сімейний лікар.

"Я в шоці був з тої чергової. Звертався на гарячу лінію ЦГЗ місцевого, щоб залишити скаргу. В інфекційній при огляді мені сказали, що по симптомах у мене запалення, спричинене COVID-19, та поклали в лікарню", – каже чоловік.

У луцькому центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф кажуть, що ситуацію перевірили. Прослухавши запис розмови, з'ясували, що пацієнт два тижні перебував на амбулаторному лікуванні. Направлення на ПЛР-тест йому мав дати сімейний лікар. А чергова, яка розмовляла з Анатолієм, діяла згідно з інструкцією. Вона не побачила достатніх причин для того, аби відправити до хворого бригаду швидкої допомоги.  

Нагадаємо, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко дав поради, як правильно харчуватися під час епідсезону. Він пояснив, що секретних харчових продуктів проти коронавірусу немає, але можна зміцнити імунітет. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація