"Не політизуйте, якщо не хочете більше мішків для тіл": у ВООЗ різко відповіли на критику Трампа

"Не політизуйте, якщо не хочете більше мішків для тіл": у ВООЗ різко відповіли на критику Трампа

Фото: Associated Press

Раніше президент США звинуватив ВООЗ в "упередженому ставленні" до Китаю.

У середу, 8 квітня, у Всесвітній організації охорони здоров'я відреагували на заяву президента США Дональда Трампа щодо зменшення фінансування.

Організація також відповіла на обвинувачення у "помилках", нібито допущених під час протидії COVID-19, повідомляє CNN.

Очільника Сполучених Штатів попросили не політизувати новий тип коронавірусу.

"Якщо ви не хочете побачити значно більшу кількість мішків для тіл, тоді утримайтеся від політизації. Моє звернення коротке: будь ласка, "помістіть на карантин" політизацію COVID-19. Єдність вашої країни дуже важлива для перемоги над цим небезпечним вірусом", - заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус під час пресконференції у Женеві. 

Посадовець описав послідовність дій під час реагування на появу та розповсюдження нової коронавірусної інфекції. За його словами, ВООЗ активізувало роботу у день Нового року, після того як Китай повідомив про низку випадків COVID-19 в Ухані.

5 січня представники установи попередили країни про спалах та розмістили відповідну інформацію на своєму сайті. 10 січня вже був опублікований "пакет рекомендацій" щодо виявлення та перевірки потенційних випадків захворювання. Наприкінці січня, після повідомлень про перші випадки COVID-19 за межами Китаю, ВООЗ "оголосила надзвичайну ситуацію у галузі охорони здоров'я на міжнародному рівні". А на початку лютого з'явилася команда з управління кризовими ситуаціями ООН, мета якої - допомагати у вирішенні викликів, пов'язаних з новою хворобою.

"Ми казали, що робили усе можливе, але ми також будемо продовжувати робити все і вдень, і вночі, аби рятувати життя. Ми не хочемо втрачати час, - додав Гебреєсус. - Ми оцінимо свої сильні та слабкі сторони".

Раніше Трамп звинуватив ВООЗ в "упередженому ставленні" до Китаю та додав, що планує переглянути питання фінансування організації.   

"ВООЗ помилилася. З якихось причин організація приділяє найбільшу увагу Китаю. Ми будемо стежити за ситуацією. На щастя, я відхилив їхню пораду щодо відкриття наших кордонів для Китаю. Чому вони дали нам таку погану рекомендацію?", - написав президент у своєму Twitter.

Спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація