"Не найкращий варіант": у ВООЗ розкритикували локдаун і назвали йому альтернативу

"Не найкращий варіант": у ВООЗ розкритикували локдаун і назвали йому альтернативу

Фото: Associated Press

Локдаун серйозно шкодить людству.

Повний локдаун, запроваджений через коронавірус, не є найкращим рішенням у боротьбі з COVID-19. Жорсткі обмеження навесні завдали багатьом людям шкоди. Важливіше дотримуватися обмежень і застосовувати м'якіші обмеження.

Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге в інтерв'ю "РБК-Україна".

Клюге нагадав, що хоч тотальним обмеженням навесні і вдалося зменшити поширення коронавірусу, але через жорсткий карантин побільшало сімейного насильства, люди зазнали фінансових збитків, постраждали люди з інвалідністю та іншими захворюваннями. 

"У березні та квітні в Європі ми залишили поза фокусом уваги, наприклад, людей з проблемами психічного здоров'я, а також питання гендерного насильства. Ми знаємо, що у будь-якій надзвичайній ситуації насильства в сім'ї стає більше. Тож якщо у вас повний локдаун, це абсолютно не найкраща ситуація. Ось чому більш м'який, поступовий підхід краще. В цьому сенсі я розумію, що відбувається", - пояснив Клюге.

На думку директора Європейського регіонального бюро ВООЗ, головне - не жорсткість обмежувальних заходів, а їхнє дотримання. Він наполегливо радить носити маски у громадських місцях та в інших приміщеннях, де є велике скупчення людей, дотримувати дистанціювання, намагатися уникати місць скупчення громадян.

Нагадаємо, світовим рекордсменом за тривалістю локдауну в 2020 році стала Грузія. Україна на четвертій сходинці. 

Раніше в інтерв'ю ТСН.ua головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко сказав, що в Україні коронавірус може піти на спад після вакцинації населення. Також ми розпитали Віктора Ляшка, як не підхопити коронавірус під час гулянь, чому уряд впровадив лоукдаун на наступний день після Різдва, на які результати очікують завдяки обмеженням.

Як  відомо, в Україні від 8 до опівночі 25 січня триватиме так званий локдаун, який в уряді назвали "зимовими канікулами". Водночас, до кінця лютого в країні подовжено чинні обмеження "помаранчевої" зони, які діють щодня, і режим надзвичайної ситуації. Про нові обмеження читайте за цим посиланням.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив можливість невідкладного посилення карантину в Україні. Це станеться у разі різкого зростання хворих на коронавірус.

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація