"Не можна сказати, що він агресивніший": лікарка розповіла, чим загрожує українцям мутований коронавірус

Дата публікації
Перегляди
1017
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Не можна сказати, що він агресивніший": лікарка розповіла, чим загрожує українцям мутований коронавірус

Фото: УНІАН

Лікарка впевнена, що ті, хто вже перехворів на коронавірус, легше будуть переносити новий штам.

Мутований коронавірус, який виявили у Великій Британії, буде вражати дітей частіше, ніж його попередник. Вірус легше переноситимуть ті, хто вже перехворів на COVID-19.

Таке припущення в інтерв'ю "Фактам" зробила завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського, докторка медичних наук, професорка Алла Мироненко.

"Думаю, нічого страшного не буде. Сталося вже кілька мутацій нового коронавирусу. Штам, про який заявили британці, легше проникає в клітину, через що частіше, ніж його попередник, вражає дітей. Не можна сказати, що мутований вірус агресивніше - новий штам не викликає більш тяжкого перебігу хвороби", - говорить лікарка.

Вона вважає, що у людини, яка вже перехворіла на коронавірус, є до нього базовий імунітет, тож зустріч з новим штамом не буде аж такою небезпечною, як багато хто вважає.

"Не виключаю, що люди, які перенесли коронавірусну інфекцію, вже захищені імунітетом від нинішнього COVID-19. Поки незрозуміло, як остання мутація, зафіксована в Великобританії, вплине на ефективність вакцинації. Це ще належить з'ясувати. Але хороша новина в тому, що стандартні тест-системи здатні новий штам виявляти", - резюмувала Алла Мироненко.

Нагадаємо, що в Україні зниження захворюваності на коронавірус очікують вже навесні. До осені COVID-19 може стати звичайним респіраторним захворюванням.

Кількість хворих українців на коронавірус різко зросла – майже 8 тисяч за добу

Кількість хворих українців на коронавірус різко зросла – майже 8 тисяч за добу

 

Наступна публікація