Часом температура здорової людини може сягати 39 градусів за Цельсієм.
Під час пандемії коронавірусу у світі активно заміряють температуру для контролю стану здоров'я населення.
Проте лікарі досі не домовилися щодо того, які саме показники термометра вважаються здоровими, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.
Так, показники декількох термометрів одночасно можуть бути різними, адже температура людського тіла - це не конкретна цифра, а цілий діапазон.
Сьогодні фахівці вважають, що верхня межа для здорової людини - 37,2 градусів за Цельсієм. А от щодо нижнього показника медики сперечаються. Одні кажуть, що допустима температура тіла - 35,5 градусів, інші ж запевняють, що коли людині комфортно із 34,7, то про хворобу не йдеться.
А тому показник у 36,6 градусів за Цельсієм - це швидше "золота середина", аніж єдиний "здоровий" варіант. До того ж, температура людини залежить від низки чинників. Наприклад, від віку. Нормальна температура у немовлят до року - 37 градусів, а турбуватися батькам радять після 37,5.
Загалом на температуру впливає навіть час доби, а також місце, до якого прикладають вимірювач. Так, під пахвами норма - 37,2, а в роті - 37,5. Вуха тим же термометром можуть показувати до 37,3, а лоб здорової людини - до 37,4.
Температура також може стрибати з різних причин. Наприклад, переляк може дати усі 39. А втім, буває навпаки: температура в нормі, а лікарі виявляють ГРВІ, грип, чи COVID-19. Адже за даними медспостережень, при COVID-19 не завжди, хоча й досить часто, з'являється температура.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Кореспондентка ТСН Людмила Бадалян.