"Не кожен зможе одразу отримати": у ВООЗ закликали країни готуватися до вакцинації від коронавірусу

"Не кожен зможе одразу отримати": у ВООЗ закликали країни готуватися до вакцинації від коронавірусу

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

Глава Європейського бюро ВООЗ зазначив, що дослідження, проведене в декількох європейських країнах за останні місяці, показали, що в низці країн до половини населення з недовірою ставляться до вакцинації проти COVID-19.

Наразі у світі на стадії розробки перебувають більш ніж 200 експериментальних вакцин від коронавірусної хвороби, 50 з них проходять випробування на людях. Вакцини від COVID-19 володіють "феноменальним потенціалом і зможуть повністю змінити ситуацію". Країнам час готуватися до вакцинації.

Про це заявив глава Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ганс Клюге, у п'ятницю, 4 грудня, передає Служба новин ООН.

За його словами, чим більше буде таких вакцин-кандидатів, тим вище шанси на успіх. На думку Клюге, вакцинація разом з іншими заходами громадської охорони здоров'я, дозволить покласти край гострій фазі пандемії і почати відновлення економіки вже в доступному для огляду майбутньому.

"Однак це стане можливим, тільки якщо ми зможемо зробити так, щоб перевагами цієї життєво важливої технології змогли скористатися всі країни і всі люди", - заявив Клюге.

Він також закликав країни готуватися до вакцинації, зокрема скласти графік отримання щеплення, оскільки на першому етапі обсяг поставок буде дуже обмеженим.

"Ми рекомендуємо, щоб в умовах обмежених поставок вакцину проти COVID-19 в пріоритетному порядку отримували медичні та соціальні працівники, люди старше 60 років і люди, які проживають в установах довгострокового догляду, а також персонал таких установ", - розповів представник ВООЗ.

Клюге також повідомив, що дослідження, проведене в декількох європейських країнах за останні місяці, показали, що в низці країн до половини населення з недовірою ставляться до вакцинації проти COVID-19. Він закликав владу активно проводити просвітницьку роботу і припиняти спроби дезінформації.

"Вакцина відкриває перед нами прекрасні перспективи, але, якщо ми не підготуємося належним чином і якщо її не прийме громадськість, її повний потенціал не зможе бути реалізований. Водночас потрібно розуміти, що вакцина ще не готова, і що не кожен зможе одразу її отримати. Тому дуже важливо, щоб ми і далі слідували елементарним правилам безпечної поведінки, наприклад, носили маски", - резюмував глава Європейського бюро ВООЗ.

Нагадаємо, що вакцинуватися від коронавірусу готова понад половина українців, якщо препарат буде безкоштовним. Але, у разі, якщо потрібно платити за щеплення, то більшість відмовляється робити його.

Оприлюднили результати клінічних випробувань вакцини від COVID-19

Оприлюднили результати клінічних випробувань вакцини від COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація