Не далі 15 км від дому: Німеччина посилила карантин на тлі стрімкого поширення коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1574
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не далі 15 км від дому: Німеччина посилила карантин на тлі стрімкого поширення коронавірусу

Фото: Associated Press

У понад 70 регіонах Німеччини спостерігають вкрай високі темпи поширення коронавірусу.

Влада Німеччини продовжила жорсткий локдаун в країні, а також ухвалила низку рішень щодо подальшого посилення протиепідемічних заходів.

Це відбулося під час проведених у вівторок, 5 січня, консультацій канцлерки Анґели Меркель і прем'єр-міністрів федеральних земель.

Зазначимо, що обмеження для роботи закладів роздрібної торгівлі, сфери послуг, громадського харчування та культурно-розважальних закладів, що спливали б 10 січня, продовжено на три тижні - до 31 січня.

Це означає, що перукарні, косметичні салони, бутіки, кінотеатри й театри, а також інші заклади залишаються закритими до кінця місяця. Працюватимуть лише магазини, де пропонують товари першої необхідності, та аптеки.

Школи й садочки також будуть закритими до 31 січня, вирішили учасники консультацій.

Раніше в уряді наголошували, що для втілення цього рішення потрібно забезпечити дистанційне навчання в школах, а також можливість надання оплачуваної відпустки для батьків школярів та дошкільнят.

Окрім того, було ухвалено подальше посилення обмежень соціальних контактів. Згідно з рішенням, дозволяються зустрічі лише з однією особою, з котрою інший візаві не проживає під одним дахом.

Учасники консультацій вирішили запровадити обмеження для тих регіонів, де спостерігаються вкрай високі темпи поширення коронавірусу, а саме 200 заражень на 100 тисяч осіб упродовж одного тижня.

Особам, котрі проживають у таких регіонах, заборонятиметься віддалятись від місця проживання на відстань понад 15 кілометрів. Винятки передбачені тільки для поїздок з поважних причин.

Натепер ці обмеження поширюються на мешканців понад 70 регіонів Німеччини, зазначає агенція новин epd.

До того ж, федеральний і земельні уряди вирішили посилити темпи проведення тестів на коронавірус, насамперед у будинках для літніх людей та в центрах догляду.

Так само проводитимуть тести на коронавірус для тих, хто прибув із зон ризику закордоном. Якщо раніше для цієї категорії жителів обов'язковим було лише перебування на карантині, то тепер обов'язковою нормою для таких мандрівників стане й тест на наявність коронавірусу. Тест потрібно здати максимум за дві доби до в'їзду в Німеччину або одразу після прибуття до країни.

Крім того, поліція активніше перевірятиме, як дотримуються приписів щодо перебування на карантині громадяни, котрі прибули з країн, де виявлено новий варіант коронавірусу.

Жорсткий локдаун в Німеччині мав завершитися 10 січня. Раніше канцлерка ФРН Анґела Меркель назвала 2020 рік "найважчим" за 15 років її перебування на чолі уряду Німеччини. 

У Британії збираються посилити карантинні обмеження, а в Німеччині – подовжити чинні

У Британії збираються посилити карантинні обмеження, а в Німеччині – подовжити чинні

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1574
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація