Найвищий показник за 20 років: у Швеції за тиждень померли понад дві з половиною тисячі людей

Найвищий показник за 20 років: у Швеції за тиждень померли понад дві з половиною тисячі людей

Фото: Associated Press

В країні нову коронавірусну інфекцію підхопили понад 19 тисяч людей.

У Швеції на початку цього місяця, а саме у період від 6 до 12 квітня, померли 2 505 людей, а це 358 летальних випадків на день. 

Показник перевищив попередній "антирекорд", зафіксований у перший тиждень 2000 року. Тоді в країні повідомили про смерть 2 364 людей, повідомляє Statistics Sweden.

"Важливо зауважити, що це попередні статистичні дані, а тому кількість загиблих протягом останніх тижнів ще може зрости", - зазначив представник Statistics Sweden Томаш Йоханссон.

Хоча не усі зареєстровані летальні випадки є наслідком пандемії COVID-19, ймовірно, саме нова недуга стала причиною збільшення кількості смертей у порівнянні з попередніми роками.

Від початку спалаху в Швеції нову коронавірусну інфекцію підхопили понад 19 тисяч людей. 2 355 із них померли від ускладнень захворювання, тоді як ще понад тисяча пацієнтів одужала.

Як повідомлялося, Швеція давно зробила свій прагматичний, та, як здається багатьом, цинічний вибір. Незважаючи на понад дві тисячі померлих і зростання чисельності інфікованих, країна взагалі не вводила карантину. Лише закрила для відвідувань в’язниці, будинки для престарілих і заборонила збиратися в компаніях більше, ніж по півсотні людей. Навіть головний епідеміолог Швеції показово їздить у метро без маски.

"Коли ми перебуваємо просто неба, - так, як зараз, - і тримаємо дистанцію, це не ті умови, за яких коронавірус розповсюджується", - каже Андерс Тегнелл. 

Планета на карантині: Швеція — найм'якіший карантин у Європі

Планета на карантині: Швеція — найм'якіший карантин у Європі

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація