Наймасштабніше дослідження вакцини проти коронавірусу: вчені розповіли про нові успіхи випробовувань на мавпах

Наймасштабніше дослідження вакцини проти коронавірусу: вчені розповіли про нові успіхи випробовувань на мавпах

Фото: Associated Press

Тварин перед вакцинуванням інфікували COVID-19.

Біотехнологічна компанія Moderna, яка напередодні почала останню третю фазу клінічних випробувань вакцини від COVID-19 на людях, заявила, що успішно протестувала її на мавпах. Цю вакцину компанія розробила спільно з Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб.

Про це написав медичний журнал "The New England Journal of Medicine", повідомляє CNN.

Дослідження, проведене на мавпах, свідчить про те, що експериментальна вакцина може захистити від коронавірусу та знизити ризик його передачі. Так, для проведення випробування інститут алергії та інфекційних хвороб інфікував мавп COVID-19, чого не робили під час випробування на людях через етичну складову, коли для прискорення процесу появи вакцини, оминули етап досліджень на тваринах. Таким чином, поки мавпи заражалися, вакцина перешкоджала вірусу проникати в організм тварин. "Примітно, що через два дні в легенях семи з восьми макак у обох вакцинованих групах не було виявлено жодного реплікаційного вірусу, у той час як у всіх восьми тварин, яким вводили плацебо, продовжувала спостерігатися реплікація вірусу в легенях", - заявили дослідники інституту.

Вчені також додали, що серед тих мавп, які отримали більш високу дозу вакцини, жодна не мала вірусу і у носі, а це дає можливість припустити, що вакцина може запобігти поширенню вірусу, навіть якщо люди заражаються. "Це вперше, що експериментальна вакцина проти COVID-19, протестована на нелюдських приматах, проводить такий швидкий вірусний контроль у верхніх дихальних шляхах. "Вакцина від COVID-19, яка зменшує реплікацію вірусів у легенях, обмежує захворювання у людини, тоді як зменшення або відсутність вірусу у верхній дихальний шлях потенційно зменшить передачу SARS-CoV-2 і, отже, зменшить поширення захворювання", - зазначили дослідники.

Однак, вчені також наголошують, що до кінця не ясно наскільки мавпи реагують на коронавірусу так само, як і люди, хоча вже відомо, що вірус в носах мавп розмножується так само, як і у людей.

Нагадаємо, 27 липня американська біотехнологічна компанія Moderna почала останню третю фазу клінічних випробувань вакцини mRNA-1237 від коронавірусу. На сьогодні це наймасштабніше дослідження вакцини проти COVID-19 у світі. На останньому етапі випробування вакцину перевіряють на 30 тисячі добровольців. До частини з них застосують вакцину, а до решти - плацебо, щоб відслідкувати, яка група отримає більшу кількість інфекцій та де вірус досі може поширюватися безперешкодно. Волонтери не будуть перебувати на ізоляції а вестимуть звичний спосіб життя. 

У США почали фінальну наймасштабнішу фазу досліджень вакцини від коронавірусу

У США почали фінальну наймасштабнішу фазу досліджень вакцини від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація