"Найбільше вражають смерті молодих пацієнтів": лікарі розповіли про нові підступи коронавірусу

"Найбільше вражають смерті молодих пацієнтів": лікарі розповіли про нові підступи коронавірусу

Медики з Куби прибули до Італії / Фото: Associated Press

Медики Нью-Йорка вважають, що апарати ШВЛ можуть вбивати пацієнтів.

Американські реаніматологи заявили, що апарати штучної вентиляції легень можуть бути причиною смерті від COVID-19. Це та інші моторошні припущення, пов'язані з коронавірусом перевіряв ТСН.Тиждень.

Реанімація - місце останньої надії важких хворих на коронавірус. Межа життя і смерті. І наразі смерть перемагає. На апаратах штучної вентиляції легень по всьому світу виживають лише 10% людей з діагнозом COVID-19.  В деяких складних випадках штучна вентиляція не рятує, а, навпаки забирає в пацієнта шанс.

"Ви з кожним помпуванням порції кисню дедалі більше й більше тиснете на ослаблене серце, тож, воно може зупинитися", - каже патологоанатом Джуді Мелінек.

Навіть після смерті хворого, вірус несе загрозу і змушує глобальну медичну індустрію вдаватися до моторошних інновацій. На заводі в Південній Америці почали робити одноразові реанімаційні ліжка, які, за потреби, трансформуються у труну. Таким чином мінімізують ризик зараження тих, хто перебуває поруч.

Реаніматолог інфекційного відділення київської лікарні Володимир Ліходієвський щодня контактує з десятками інфікованих. Спроби повернути до життя найтяжчих зазвичай виявляються марними.

"Ти робиш все можливе й неможливе, а воно не працює, це дуже важко сприймати и приймати. Так, ми отримали матеріальну допомогу, але ти приходиш зараз на роботу, і я не радий цим грошам. Хочеться, щоб це вже скінчилось. Особисто мене вразили смерті молодих пацієнтів. Є затверджені протоколи, начебто, намагаєшся робити все за протоколами. Але щось погано виходить. Це психологічно дуже важко. Ніякої золотої пігулки не існує і ефективного антивірусного лікування, його немає", - каже лікар-анестезіолог інфекційної реанімації Володимир Ліходієвський.

Хвороба постійно дивує новими сюрпризами, вірус наче грає з лікарями в смертельну гру. Сподівання, що COVID-19, вдасться подолати  ліками від малярії, розрекламованими Трампом, не підтвердили відразу кілька клінічних досліджень. Переконливих доказів ефективності інших препаратів проти вірусу теж немає.  

Американський реаніматолог Євген Пінеліс - два місяці на передовій боротьби з COVID в Нью-Йорку. Він помітив фатальну закономірність. Якщо хтось з членів родини  важко переносить коронавірусну інфекцію, ймовірність драматичного перебігу для інших родичів суттєво збільшується. В Сполучених Штатах хвороба часто забирає життя цілих родин. Український фронт війни з вірусом лише підтверджує це. У буковинському містечку Сторожинець до реанімації потрапила ціла родина Фрунза – батько з трьома синами та їхня бабуся. Двох молодших братів підключили до апаратів штучної вентиляції. Але, попри зусилля медиків, спочатку помер 19-річний Андрій, а за два дні – 24-річний Іван. Через ризик зараження, труни не заносили до церкви.

Молодість та здоров’я при COVID не застрахують від важкого перебігу хвороби. 34-річна українка провела майже п'ятдесят днів у італійській лікарні між життям і смертю.

Нові удари від коронавірусу: апарати ШВЛ, які вбивають, та генетика, схильна до COVID-19

Нові удари від коронавірусу: апарати ШВЛ, які вбивають, та генетика, схильна до COVID-19

"Це був просто жах. Вночі, години в три, у мене галюцинації почалися, температура сорок з половиною трималася близько двох годин. Важко бачити, як люди нестарі, вони кричать, вони виють не своїм голосом, вони божеволіють", - розповідає Олена.

Реаніматологи попереджають, що хвороба надзвичайно підступна. Може розпочатися в легкій формі і раптово завдати смертельного удару. Навіть, якщо пацієнт молодий і здоровий. В Америці тих, хто був у важкому стані на штучній вентиляції та виграв битву за життя, з реанімації додому проводжають оплесками. Нажаль, таких переможців – одиниці.   

Українським лікарям, перевтомленим за два місяці жорстокої боротьби з новою пошестю, потужних овацій не влаштовують. Реанімації  заповнені, але  не переповнені хворими на COVID. Карантин спрацював, але  що розпочнеться в цих боксах після скасування обмежень – не знають і самі лікарі.

Завдяки карантину Україні вдалося уникнути сумної долі інших, навіть більш заможних країн, де жертв коронавірусу рахують десятками тисяч. Але й  лікарі точно знають, що після зняття карантину приходить друга хвиля, завжди.

Кореспондент ТСН.Тиждень Андрій Цаплієнко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація