Наявність в організмі антитіл не свідчить про імунітет до коронавірусу - ВООЗ

Наявність в організмі антитіл не свідчить про імунітет до коронавірусу - ВООЗ

Фото: Flickr / National Institute of Allergy and Infectious Diseases

Досі невідомо, на який період часу антитіла можуть захистити раніше інфіковану людину від повторного зараження.

У п'ятницю, 17 квітня, у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що нині немає доказів, які б свідчили, що наявність в організмі людини антитіл COVID-19 свідчить про імунітет до нової недуги.

"Тести на антитіла можуть визначити рівень серологічної присутності та рівень антитіл, проте це не означає, що хтось із антитілами має імунітет", - заявила очільниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керхове, повідомляє CNBC.

"Зараз ми не маємо жодних доказів того, що використання серологічного тесту може показати, що людина має імунітет або захищена від реінфекції", - додала фахівець.

Водночас, за словами виконавчого директора програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майка Райана, вчені все ще визначаються із тим, на який період часу антитіла можуть захистити раніше інфіковану людину від повторного зараження новим коронавірусом. Райан також зазначив, що деякі тести на антитіла можуть давати хибний результат.

Як повідомлялося, заражені люди виробляють антитіла, які, ймовірно, можуть боротися з коронавірусом у разі нової зустрічі. Це значить, що вони не можуть повторно захворіти, але як довго – невідомо.

Доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, заявив в інтерв'ю The Daily Show, що він "готовий побитися об заклад на все, що люди, які видужують, справді захищені від повторного зараження".

Раніше він також казав, що, оскільки вірус, схоже, мало мутує, видужалі будуть захищені у разі повторної хвилі хвороби восени. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація