Навчатися дистанційно не хочуть: як прифронтові школи Донбасу пристосовуються до нових умов через коронавірус

Навчатися дистанційно не хочуть: як прифронтові школи Донбасу пристосовуються до нових умов через коронавірус

Фото: Associated Press

Учні стикаються з такими труднощами на дистанційному навчанні, як поганий інтернет або відсутність гаджетів.

У школах Донбасу, а надто тих, що стоять на лінії розмежування, вчителі і учні намагаються пристосуватись до нових умов навчання. На передовій вже майже не стріляють, але в умовах пандемії коронавірусу тамтешні жителі роблять усе, щоби діти ходили до школи, а не навчались дистанційно.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, у селі Валуйське Луганської області, де до окупованого Луганська лише 24 кілометри, щонайменше рік люди не чули стрілянини. Новим випробуванням місцеві називають коронавірус.

У місцевій школі №2 всім дорослим на вході міряють температуру. Для окремих класів в будівлю окремі входи-виходи. І кожна дитина знає, що всередину можна зайти тільки після обробки рук антисептиком.

Дітей в класах не більше 10-15. Маски на уроках знімають всі – і вчителі, і учні. Щоправда, у кожного на парті два пакети – з масками чистими і використаними. Місцева влада і міжнародні фонди закупили все необхідне. Санітарних норм намагаються ретельно дотримуватися і дорослі, і малі, адже навчатися оффлайн тут не хочуть.

Випробування коронавірусом: як у школах Донбасу пристосовуються до нових умов навчання

Випробування коронавірусом: як у школах Донбасу пристосовуються до нових умов навчання

Поганий інтернет або відсутність гаджетів - з такими труднощами на дистанційному навчанні зіткнувся чи не кожен третій учень цієї школи на передовій. І навчати дітей в минулому навчальному році, кажуть вчителі, доводилось часто по телефону.

Наразі Луганщина, як більшість регіонів, у "жовтій" карантинній зоні. Але на всяк випадок, якщо ситуація зміниться, у валуйській школі знайшли онлайн-платформу, де дітям легше буде вивчати предмети. І це попри ненадійний Інтернет, відсутність роутерів і небажання повертатись на дистанційне навчання.

"Це сайт, на якому можна спілкуватись вчителям, учням, батькам. Там є соціальна мережа, є розклад дзвінків, розклад уроків, можна учням задавати домашнє завдання, виставляти оцінки", - розповіла вчителька англійської мови Анна Шуригіна.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація