Навчання у "червоній" зоні: чому освітяни Тернополя не бояться штрафів за порушення карантину

Навчання у "червоній" зоні: чому освітяни Тернополя не бояться штрафів за порушення карантину

Фото: УНІАН

Батьки категорично проти карантину.

У Тернополі уже 50 директорів шкіл та садочків оштрафували за ігнорування суворого карантину "червоної" зони. Згідно з ним, усі заклади освіти в місті мають бути зачинені. Натомість усі вирішили працювати. За таке порушення директори мають сплатити по 17 тисяч гривень кожен.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тернопільські школярі про карантин не хочуть чути, навіть найменші.

"Хочу до школи ходити. Нам не дозволять виходити в коридор, я до інших не підходжу близько, користуюсь антисептиком і мию руки. Я проти, щоб закривали школу", — каже учениця третього класу Настя Кабанова.

Школи у Тернополі мали б зачинитися ще тиждень тому, бо місто у "червоній" зоні щодо коронавірусу. Та директори навчальних закладів заборону колективно проігнорували, і всі 43 школи і три десятки садочків продовжують приймати дітей.

"Ми батьків попередили, якщо батьки хочуть, вони приводять дітей, ми є на робочому місці. Ми дотримуємося усіх заходів безпеки, і маски, і щитки, все є. І діти в масках", — розповіла вчителька початкових класів Світлана.

Батьки категорично проти карантину. "Уявіть, що батьки працюють, а дитину, перший клас, лишити вдома саму, з ким? Ми хочемо, щоб діти навчалися, в нас безпечно, вчителі здорові, діти здорові", — каже мати школяра Олена Лукова.

"Діти вже пів року й так вдома. Дистанційне навчання — це не навчання, я не маю можливості займатися з дитиною, ходжу на роботу щодня", — додає мати школяра Зоряна Бісовська.

Життя у "червоній зоні": чому освітяни не бояться штрафів за порушення карантину

Життя у "червоній зоні": чому освітяни не бояться штрафів за порушення карантину

А от поліцейські на освітян почали масово виписувати протоколи. За два дні штрафи накладено на 34 директорів шкіл та на 16 завідувачів садочків. Тепер вони з власної кишені мають сплатити по 17 тис. грн.

"Ми повинні чекати суду. Все чекаємо і будемо оскаржувати, потрібен буде адвокат. Я думаю, що це повинен оплачувати керівник, якщо це так буде, тобто я маю оплачувати", — каже директор тернопільської гімназії №3 Анатолій Крижанівський.

Навчальні заклади працюватимуть і надалі. А директорам платити по 17 тисяч не доведеться. В цьому переконаний Тернопільський міський голова Сергій Надал. Він саме лікується удома, підтверджено коронавірус. Щоправда, хто заплатить за оштрафованих, мер не уточнив.

"В будь-якому випадку директори шкіл платити не будуть. Але я впевнений, що рішення щодо штрафів не будуть ухвалені, оскільки ці протоколи не відповідають законодавству. Частина керівників шкіл будуть подавати позови на правоохоронців за перевищення ними службових повноважень", — заявив Сергій Надал.

Натомість поліцейські штрафами не обмежуються. Вони нагадують освітянам про кримінальну відповідальність, якщо хтось із інфікованих вчителів чи учнів заразить інших.

"Кримінальне провадження будуть порушувати, якщо ми побачимо наслідки, передбачені ст. 325, масове захворювання. До школи заходять 20 дітей, через два дні десять хворі, а батьки здорові. Санітарний лікар легко визначить джерело поширення", — пояснив начальник тернопільської поліції Олександр Богомол.

Та тернопільські урядовці впевнені, що діють законно і збираються судитись із Кабміном за скасування жорстких обмежень "червоної" зони. Зараз у місті не працює одна школа, де коронавірус виявили у чотирьох вчителів. Інфекція є ще в двох школах — захворіли двоє учнів, але там лише їхні класи відправили на карантин.

Повʼязані теми:

Наступна публікація