Навчальний рік стартував: куди звертатися батькам у разі порушень протиепідемічних норм у школах

Навчальний рік стартував: куди звертатися батькам у разі порушень протиепідемічних норм у школах

Фото: УНІАН

Школи, які опинилися у "червоній зоні", будуть навчатися дистанційно.

В Україні розпочався новий навчальний рік за новими правилами, викликаними пандемією коронавірусу. У навчальних закладах запроваджені нові протиепідемічні заходи: носіння маски, користування антисептиками, мінімізація пересування по класам і коридорам, вимірювання температури вчителям на вході та інші. 

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю ТСН.ua розповів, хто буде контролювати те, щоб у школах усього цього дотримувалися та куди звертатися батькам, якщо вони дізналися про недотримання нових карантинних правил у навчальних закладах.

Як пояснив Віктор Ляшко, сьогодні в Україні контролює дотримання санітарних норм Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів, але за дотриманням цих норм у школі має стежити директор, а у класі - класний керівник. "Сьогодні контроль за дотриманням санітарного законодавства покладено на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів. Саме вони повинні виходити і контролювати. Це така функція контролю держави. За всім іншим повинен дивитися або класний керівник за тим, що відбувається у класі, директор школи, який відповідальний за дотримання санітарних вимог на території школи", - зазначив головний санітарний лікар країни.

Він також додав, що батьки також повинні цікавитися про дотримання санітарних норм у школах, а оскільки через коронавірус вхід до навчальних закладів їм обмежений, вони можуть запитати про це у дітей. У разі виявлення порушень батьки повинні телефонувати до територіального управління департаменту Державної служби з питань безпечності харчових продуктів.

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

"Знову ж таки спілкування з батьками, батьків з класним керівником і контроль збоку держави, а також контроль збоку органів  місцевого самоврядування, які є власниками шкіл і інших навчальних закладів і це якраз отой комплекс, який повинен забезпечити виконання протиепідемічних норм. Якщо є порушення, і вони (батьки - ред.) знають про ці порушення, вони повинні телефонувати до територіального управління департаменту Державної служби з питань безпечності харчових продуктів", - наголосив Ляшко.

Нагадаємо, від 1 вересня в Україні розпочався навчальний рік за новими правилами, викликаними пандемією коронавірусу. Відвідувати заклади освіти зможуть лише діти з тих регіонів, які не потрапили до "червоної зони". Відповідно до правил адаптивного карантину всі регіони України поділяються на чотири зони, в залежності від епідеміологічної ситуації. Йдеться про "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний" рівні карантину

Свято першого дзвоника: ТСН завітала до однієї зі столичних шкіл

Свято першого дзвоника: ТСН завітала до однієї зі столичних шкіл

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація