Науковий "прорив" у лікуванні коронавірусу: що за препарат і що думають про нього українські лікарі

Науковий "прорив" у лікуванні коронавірусу: що за препарат і що думають про нього українські лікарі

Фото: ТСН

Ліки дешеві, доступні та ще й дієві.

У Всесвітній організації охорони здоров’я оцінили останні дослідження у Великій Британії як "науковий прорив" у лікуванні коронавірусу COVID-19. Науковці із Сполученого Королівства тестують препарат, який, за їхніми спостереженнями, в рази знижує смертність од недуги і зменшує симптоми у тяжкохворих пацієнтів.

Ліки, насправді, давно відомі медикам по всьому світі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Британські науковці з Оксфордського університету доводять, що стероїдний препарат дексаметазон, який ще від 1960 року використовують у боротьбі з астмою та ревматоїдним артритом, ефективний і від ускладнень, викликаних COVID-19.

"Дексаметазон знизив ризик померти приблизно на третину для людей, які перебувають на дихальних апаратах, вентиляторах. І приблизно на одну п'яту частину людей, яким не потрібні дихальні апарати, але їм потрібен кисень у лікарні", - повідомив один із керівників дослідження з Оксфордського університету, доктор Мартін Ландрей.

Лікування складних випадків триває в середньому десять днів. Дослідники, які застосовують препарат, кажуть, що зменшується запалення, задишка та інші симптоми COVID-19. Дексаметазон - це давно відомі та недорогі ліки. Зараз його активно тестують.

"З усіх препаратів у наших дослідженнях цим я найбільше задоволений. Ми отримали позитивний результат. Він дуже стійкий. Знаєте, лікарі можуть за п'ять хвилин пройти до аптеки і виписати це. Вони знають, як це працює, і знають, що це допоможе", - каже директор відділення клінічних досліджень Оксфордського університету Пітер Хорбі.

Науковці з Великої Британії тестують препарат, який знижує смертність від коронавірусу

Науковці з Великої Британії тестують препарат, який знижує смертність від коронавірусу

В реанімаціях України уже використовували цей препарат при комплексному лікуванні COVID-19. Про це розповів ТСН український інфекціоніст, доктор медичних наук Олександр Дуда. Та одразу застерігає, що його купувати не варто.

"Не біжіть в аптеки, він абсолютно вам не потрібен. Цей препарат, ще раз наголошую, вживається і застосовується тільки у відділеннях реанімації, і тільки для вкрай тяжких хворих", - заявив він.

Людям з легким перебігом хвороби ніякі препарати не потрібні взагалі. Дексаметазон застосовують у тяжких випадках для зменшення запалення. Він допомагає зменшити шкоду, яка може бути викликана надмірною реакцією на вірус імунної системи.

"Це лише одне дослідження. Але з цього дослідження видно, що дексаметазон знизить ризик смерті. Тож, якщо лікарі стикаються із пацієнтами із важкою хворобою зараз від COVID, і їм доведеться вибирати між різним лікування, вони можуть скористатися дексаметазоном, поки ми не дізнаємось більше", - зазначив експерт з питань охорони здоров'я в Меморіальному центрі раку Слоун-Кеттерінг у Нью-Йорку, доктор Пітер Бах.

Здобутки британських науковців уже оцінили у ВООЗ. А прем'єр-міністр Борис Джонсон робить сміливе припущення - у разі другої хвилі коронавірусу вони будуть готові. Нині ж Британія, яка найактивніше займається вакциною од недуги, входить у п'ятірку лідерів за стрімкістю поширення її у світі. Майже 300 тисяч уже заразилися вірусом, а понад 41 тисяча померли.

Нагадаємо, що поки європейці об'єднують свої фінанси задля пошуку вакцини від коронавірусу COVID-19, в Україні роблять ставку на плазму крові. Одна із вітчизняних фармкомпаній вже тестує плазму донорів на антитіла.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація