Науковці заявили про нові небезпечні мутації "британського" штаму в Україні

Науковці заявили про нові небезпечні мутації "британського" штаму в Україні

Фото: Associated Press

Нові мутації характеризуються важким перебігом хвороби та стрімким поширенням.

Модифікований "британський штам коронавірусу в Україні відрізняється від попередника, якого торік у грудні вперше виявили у Лондоні, критичними змінами у ділянках вірусу.

Про це повідомив Інститут молекулярної біології і генетики НАН України у Facebook.

Зазначається, що саме ці ділянки відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. "Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку, і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами "британця", - наголосив директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Саме цей мутований штам спричинив нинішню хвилю епідемії в Україні. Крім того, саме це пояснює частіше виявлення випадків повторного інфікування COVID-19 та важчий перебіг захворювання. 

Слід зауважити, що науковці провели секвенування 17 зразків, які відібрали у пацієнтів з коронавірусом з Прикарпаття, а також у двох інфікованих з Києва. У всіх зразках виявили нові мутації "британського" штаму коронавірусу. За даними, оприлюдненими МОЗ, досі на території України фіксували одиничні випадки цієї мутації. 

Дані українських вчених вже зареєстрували в міжнародній базі GISAID та повідомили ВООЗ. "Фахівці ВООЗ підкреслили необхідність регулярного моніторингу змін SARS-CoV-2 для виявлення нових ковід-мутантів, які "заходять" до країни. Це дозволить, за умови швидкого протиепідемічного реагування, локалізувати спалахи захворювання та зупинити подальші хвилі пандемії", - йдеться в повідомленні НАН. 

Нагадаємо, у НАН повідомляли, що Україна ще не на піку смертності від коронавірусу. Вчені зазначили, що зростання летальних випадків в Україні почалося в середині лютогою.

В Україні планують провести дослідження для визначення наявності антитіл до COVID-19 у населення. Це дозволить епідеміологам отримати краще уявлення того, скільки людей зіткнулися з вірусом. Частина населення могло перехворіти COVID-19 безсимптомно і не звертатися за медичною допомогою. 

Новини тижня: які тепер можуть бути симптоми COVID-19 та чому можна заразитися повторно

Новини тижня: які тепер можуть бути симптоми COVID-19 та чому можна заразитися повторно

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація