"Народила сама, потім під'єднали до ШВЛ": подробиці смерті багатодітної матері з коронавірусом у Маріуполі

"Народила сама, потім під'єднали до ШВЛ": подробиці смерті багатодітної матері з коронавірусом у Маріуполі

Фото: pixabay.com

Жінка перебувала у важкому стані, у неї відмовляли легені.

У Маріуполі Донецької області у перинатальному центрі днями померла 36-річна породілля Ольга М. Жінка потрапила до медзакладу з двобічною пневмонією, передчасно народила дитину, а після пологів померла.

У перинатальному центрі Маріуполя ТСН.ua розповіли, пологи жінці не стимулювали. 

"Лікування коронавірусу, як у будь-якої екстрагенітальної патології за виключенням деяких ситуацій, не передбачає передчасне народження. Родова діяльність у жінки почалася сама, і пологи відбулися самостійно без будь-яких оперативних втручань і методів знеболювання. За даними судово-медичної експертизи, смерть пацієнтки сталася через ускладнення коронавірусної інфекції", - розказав ТСН.ua директор КНП "Перинатальний центр м. Маріуполь" Костянтин Комлєв.

Жінка була доправлена до медзакладу 20 листопада на 8 місяці вагітності з діагнозом "двобічна пневмонія". Тут їй зробили ПЛР-тест і виявили коронавірусну інфекцію.

"Її стан погіршився у вівторок, 24 листопада: почала падати сатурація (рівень кисню в крові). Тоді лікарі із застосуванням елементів телемедицини зв’язалися з республіканським акушерським анестезіологом Русланом Ткаченко. Лікарським консиліумом було ухвалено рішення перевести пацієнтку з кисневотерапії на апаратне кисневе лікування CPAP (з використанням спеціальних кисневих масок) та ввести дві дози препарату "Тоцилізумаб". Він зазначений у медичних протоколах МОЗ України, а його вартість складає 70 тисяч гривень", - розповів Костянтин Комлєв виданню Свої.city.

За його словами, після цього стан пацієнтки дещо стабілізувався на кілька днів, але 28 листопада знову погіршився. Того ж дня сталися передчасні пологи, після яких породіллю під'єднали до апрату ШВЛ, а за кілька годин вона померла.

У Олі залишилася новонароджена донечка та троє синів 2,10 та 15 років.

За словами лікарів, до перинатального центру телефонував чоловік Ольги М. і говорив, що претензій до медиків не має та подякував їм за те, що до останнього боролися за життя його дружини і рятують його дитину.

Водночас, як наразі почувається новонароджена дівчинка - Костянтин Комлєв відмовився повідомляти. Як розповів він ТСН.ua, рідні померлої не дали дозволу на розголошення інформації про стан здоров'я немовляти. 

Нагадаємо, що хворій на коронавірус породіллі зробили кесарів розтин, аби врятувати двійнят.

У Львові породілля втратила дитину через COVID-19 на 31 тижні вагітності

У Львові породілля втратила дитину через COVID-19 на 31 тижні вагітності

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація