"Напишіть мені папір, що у вас немає місць": в Івано-Франківську померла жінка, якій відмовляли в госпіталізації

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
3956
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Напишіть мені папір, що у вас немає місць": в Івано-Франківську померла жінка, якій відмовляли в госпіталізації

Жінка у смерті сестри звинувачує лікаря, тоді, як у медзакладі кажуть, що не бачили гострої потреби в госпіталізації, тим паче, що місць у лікарні немає.

В Івано-Франківську померла 62-річна Антоніна Крячкова. Жінка з дитинства мала інвалідність ІІ групи, у лікарні в неї відмовили нирки. Проте її сестра та опікунка Надія Черноіванова переконує, що проблем із нирками у жінки ніколи не було. У смерті родички Надія Черноіванова звинувачує лікаря, який не взяв на стаціонарне лікування жінку. Тим часом у медзакладі кажуть, що не бачили гострої необхідності залишати її в лікарні, тим паче, що місць через хворих на COVID-19 у медзакладі не було.

Як інформує "Суспільне", у померлої не було підтвердженого діагнозу COVID-19, адже аналіз здали перед тим, як лягали у лікарню. Надія Черноіванова каже, що після похорону звертатиметься у поліцію та скаржитиметься на лікаря, який не прийняв померлу. Вона вважає, що саме це призвело до погіршення стану і до смерті.

Зазначається, що півтора місяця тому сестра Надії Черноіванової отруїлася. Тоді два тижні лікувалася у дільничного терапевта. Потім жінка потрапила до лікарні.

"Ми приїхали 28 вересня в міську лікарню на Мазепи. Там сказали, що у нас аналізи нормальні, тиск теж у нормі. Тоді креатинін був 90 – це лікує кожен терапевт. Сказали, щоб ми їхали до сімейного лікаря, бо там (в лікарні. — Ред.) немає місць. Проте через 10-12 днів креатинін вже був 880", — розповідає жінка.

Надія Черноіванова втратила сестру / Фото: Суспільне мовлення

Жінка каже, що вдруге в лікарню приїхалала з сестрою 10 жовтня. Тоді 6 годин чекали на те, щоб для хворої знайшли ліжко-місце.

"Потім я вже не витримала, зайшла в приймальню і кажу: "Напишіть мені папір, що у вас немає місць і дайте прізвище, ім’я та по-батькові того лікаря". Я взяла таксі й ми поїхали додому. Сестрі двічі було погано, я відчиняла вікно, щоб вона не втратила свідомість. І тоді нас прийняли та поклали в кардіологію. Мою сестру туди взяли з дуже поганими аналізами, нирки уже зупинилися", — зазначає Надія Черноіванова.

В Антоніни Крячкової відмовили нирки

Жінка каже, що через 12 днів лікування медики хотіли, щоб вона написала розписку і добровільно забрала сестру додому. Але Надія сказала, що це зробить тільки після отримання довідки, що сестра невиліковно хвора.

22 жовтня хвору вперше скерували на діаліз. 25 жовтня пацієнтці стало гірше, а в понеділок її забрали в реанімацію. 27 жовтня лікарі повідомили, що Антоніна померла.

Директор центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповів виданню, що 28 вересня уролог, який оглядав жінку, не побачив гострої необхідності залишати її в лікарні, тим паче, місць через хворих на COVID-19 у медзакладі не було. Щодо лікарської помилки, то її зможе встановити комісія.

"Ми будемо проводити свою внутрішню комісію. Я вийду з лікарняного наступного тижня, і комісійно ми будемо розглядати це питання. Нехай вони дають на судово-медичну експертизу тіло жінки. Там обговорять питання її якісного лікування. Будуть бактеріологічні й вірусологічні дослідження, які покажуть, чи в неї був COVID-19, чи не було пневмонії, чи від недостатності нирок вона померла. Тоді ми будемо говорити про правильність лікування й основну причину смерті", — повідомив Тарас Масляк.

Нагадаємо, у Львові помер 25-річний онкохворий чоловік, якого з лікарні відправили до дому. Пацієнта виписали і відправили на самоізоляцію, оскільки відділення, в якому він лежав, зачинили на карантин. Дружина померлого у смерті чоловіка звинувачує лікарку, яка не скерувала хворого в інший медзаклад.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3956
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація