Журналісти написали, що у 20 священнослужителів місцевої єпархії виявили COVID-19.
У Чернівцях священнослужителі місцевої єпархії УПЦ МП посперечалися із журналістами видання "Молодий Буковинець".
Це сталося після того, як у ЗМІ оприлюднили інформацію про наявність COVID-19 у секретаря та ще 20 священників Чернівецько-Буковинської єпархії.
Зазначається, що секретар архімандрит Никита (Андрій Сторожук) навідався до редакції видання, аби поспілкуватися із авторами матеріалу. "Ви ж написали вчора, що в мене COVID-19. Я прийшов, щоб закрити на карантин газету взагалі", - звернувся священнослужитель до журналістів.
Пізніше архімандрит написав листа до Служби безпеки України, у якому попросив перевірити епідеміологічний стан в редакції ЗМІ після свого візиту та, за потреби, "закрити установу на повний карантин".
Журналісти ж пояснюють: інформацію про COVID-19 разом з іще кількома місцевими ЗМІ передрукували з іншого видання, яке посилалося на власні джерела.
"Кореспондент molbuk.ua звернувся до єпархії з проханням прокоментувати цю ситуацію. Однак на наше прохання у єпархії не відповіли, хоча повідомлення прочитали, - пише "Молодий Буковинець". - Колектив редакції molbuk.ua вважає неприпустимими такі вчинки архімандрита Никити".
Тим часом в єпархії оприлюднили власну заяву: "Звертаємося до СБУ, головного санітарного лікаря, Національної поліції провести повну дезінфекцію редакції "Молодого Буковинця" від вірусу COVID-19 та відправити колектив та головного редактора на самоізоляцію, з причини того, що вони сьогодні контактували з "інфікованою" людиною (згідно з достовірним діагнозом редакції МБ)".
Автори заяви додали, що офіційно за коментарем до єпархії не зверталася жодна редакція: "На анонімні повідомлення від незнайомців у Facebook про здоров'я тих чи інших священників не відповідаємо".
#Розслідування ⚡️⚡️⚡️ ХТО «ЗАРАЗИВ» НА COVID-19 СЕКРЕТАРЯ ЧЕРНІВЕЦЬКО-БУКОВИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ і ЧИ ЦЕ ПРАВДА? 1. Вчора,...
Опубліковано Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ Четвер, 30 квітня 2020 р.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!