"Надзвичайно обнадіює": експерти США визнали вакцину Moderna від коронавірусу безпечною для використання

"Надзвичайно обнадіює": експерти США визнали вакцину Moderna від коронавірусу безпечною для використання

Фото: Associated Press

Після оприлюднення даних від FDA акції Moderna зросли на 1,5%.

Співробітники Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) визнали вакцину від COVID-19 американської біотехнологічної компанії Moderna безпечною для використання.

Про це повідомляє CNBC.

Зокрема, у FDA заявили, що результати клінічних випробувань та дані щодо безпеки "відповідають рекомендаціям щодо дозволу на екстрене використання вакцини для запобігання коронавірусу". 

Член комітету з голосування дослідник Пол Оффіт, який минулого тижня рекомендував використання препарату від BioNTech та Pfizer, заявив, що дані Moderna є "надзвичайно обнадійливими". За його словами, вони свідчать про те, що сьогодні є щонайменше дві високоефективні вакцини.

Після оприлюднення даних від FDA акції Moderna виросли на 1,5%.

Зазначається, що компанія звернулася до FDA щодо схвалення свого препарату для використання людям від 18 років 30 листопада. Представники Moderna заявили, що за результатами третього етапу клінічних випробувань їхня вакцина ефективна у боротьбі з COVID-19 на понад 94% та безпечна.

Вакцина mRNA-1237 передбачає введення двох ін’єкцій з інтервалом у чотири тижні. Її розробники використовують технологію передачі рибонуклеїнової кислоти або молекули РНК, яка копіює генетичні інструкції з ДНК та, як очікується, може "навчити" імунну систему розпізнавати та знищувати вірус.

Як повідомили у Moderna, вакцина-кандидат залишається стабільною за температури від 2 до 7 градусів за Цельсієм до 30 днів, тоді як за температури -20 градусів за Цельсієм вона може зберігатися впродовж шести місяців. 

Незабаром спеціальний комітет FDA має офіційно рекомендувати затвердження вакцини від Moderna. Очікується, що після цього її екстрене використання схвалить регулятор. 

Нагадаємо, у США кампанія з масової вакцинації від COVID-19 стартувала у понеділок, 14 грудня. 

Загалом використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили щонайменше у шістьох країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Бахрейні, Канаді, Саудівській Аравії та Мексиці. У вівторок, 15 грудня, Канада стала третьою країною у світі, яка розпочала масову вакцинацію від COVID-19.

Наступного тижня схвалити вакцину від коронавірусу компаній Pfizer та BioNTech може також Європейське агентство з лікарських засобів (EMA).

Попри кібератаку на агентство з лікарських засобів, у ЄС затвердять вакцину "Пфайзер-Біонтех"

Попри кібератаку на агентство з лікарських засобів, у ЄС затвердять вакцину "Пфайзер-Біонтех"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація