Надбавки медикам та спалах коронавірусу в інтернаті: Зеленський провів нараду з урядовцями

Надбавки медикам та спалах коронавірусу в інтернаті: Зеленський провів нараду з урядовцями

Фото: Офіс президента України

Водночас станом на сьогодні в Україні встановлено два рекорди – за кількістю тих, хто захворів на коронавірусну інфекцію, і тих, хто одужав: 528 та 433 людини відповідно.

Президент України Володимир Зеленський 16 травня провів нараду щодо запобігання поширенню епідемії коронавірусу та подолання її наслідків, на якій йшла мова про надбавки медикам та про Дарницький будинок-інтернат для дівчат у Києві, де напередодні виявили спалах COVID-19.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Зазначається, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов на нараді під головуванням Зеленського повідомив, що чотирнадцять регіонів уже виплатили всі надбавки до 300% за березень лікарям за безпосередню роботу з пацієнтами з коронавірусною інфекцією COVID-19. Разом із цим у Миколаївській області не фіксували жодного хворого на COVID-19 у березні, а Чернівецька область, де поширення недуги було найбільшим, потребуватиме дофінансування. За словами міністра, інші регіони завершать виплату надбавок на початку наступного тижня.

"Радий, що процес рухається. Вже одержав позитивні відгуки медиків, котрі отримали надбавки. Цей процес іде швидко, коли налагоджена співпраця Кабінету Міністрів і місцевої влади. У Херсонській області всі виплати завершили ще минулого тижня, серед лідерів – і Дніпропетровська, і Львівська області. Водночас Волинська, Луганська, Рівненська та деякі інші області ще й досі застрягли в бюрократичній тяганині. А треба починати вже виплати за квітень", – наголосив Володимир Зеленський.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що нині лікарні укладають угоди з Національною службою здоров'я України для виплати надбавок за роботу з пацієнтами з COVID-19 за квітень, і пообіцяв зробити все можливе для пришвидшення процесу.

Також зазначається, що глава держави поцікавився ситуацією зі спалахом хвороби у Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат у Києві. Володимиру Зеленському повідомили, що там було миттєво вжито необхідних заходів для догляду за хворими та недопущення поширення інфекції. Зокрема, перебіг хвороби у більшості безсимптомний, однак у закладі забезпечено медичний нагляд і умови для обсервації.

Нагадаємо, новим вогнищем коронавірусу у Києві став Дарницький будинок інтернат для дівчат. Там за добу інфекцію виявили у 81 людини - серед них 53 вихованки віком від 7 до 35 років.

Спалах коронавірусу в столичному інтернаті для дівчат – шпиталізовано 3 людей

Спалах коронавірусу в столичному інтернаті для дівчат – шпиталізовано 3 людей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація