Наближаємося до піку епідемії: як минув черговий карантинний тиждень на Прикарпатті, Запоріжжі та у Тернополі
Найбільшу кількість смертей зафіксували в Івано-Франківській області.
© УНІАН
Тих, хто одужав, уже кілька днів поспіль більше, ніж померлих. Утім коронавірус в Україні шириться дедалі стрімкіше. Понад півтори тисячі лабораторно підтверджених випадків за останні сім днів. Для порівняння: щоб набрати першу тисячу офіційно виявлених хворих - знадобився місяць. А тут лише сім днів.
Вже натепер маємо 2777 людей з небезпечним діагнозом. 83 випадки летальні, 89 пацієнтів одужали. За останню добу додалося 266 хворих на COVID-19. Найбільше недужих у Києві та на Буковині, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.
Прикарпаття досі утримує сумне лідерство за кількістю смертей від коронавірусу. Від початку пандемії їх уже 21. Четверо людей поповнили цю статистику сьогодні.
Наймолодшому з них - 37 років. Найстаршому - 78. Цих пацієнтів не врятували - кажуть лікарі, бо всі мали серйозні супутні захворювання. У тридцятисемирічного, наприклад, була онкологія. Чому так багато хворих в області помирає - цього тижня перевіряла комісія МОЗ. Офіційні висновки обіцяють оприлюднити завтра. Але попередньо - серйозних порушень не знайшли.
Центральну міську лікарню комісія теж перевіряла. Вона одна з профільних, де лікують пацієнтів з пневмоніями та коронавірусом. І переповнена. Тут уже довелося перепрофілювати 4 відділення, щоб ліжок вистачало на всіх. Підтверджений COVID-19 зараз у 24 пацієнтів, 5 - вже виписали. Ще 170 - чекають на результати аналізів. І всім їм, принаймні поки що, можуть допомогти дихати.
А от обіцяної державою поставки медикаментів, які зазначені у протоколах МОЗ і про яку чиновники звітують цілий тиждень, - тут досі немає.
"У четвер-п’ятницю нам би мали поставити ці препарати противірусні… поки їх немає у нас. Ми викручуємось тими медикаментами, які ми закупили для лікарні. Це антибіотики широкого спектру дії, дезитоксикаційна терапія", - каже головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.
А ще тут викручуються, як можуть, щоб вберегти персонал. Зараз засобами захисту лікарня забезпечена - від масок, які медики повинні міняти щочотири години, до спецкостюмів - аж на 3 дні.
"Ми з понеділка знову будемо шукати, будемо просити благодійників", - підкреслює Масляк.
Карантинна вербна неділя у Тернополі тиха і малолюдна. Священики закликали вірян не виходити з дому. А до богослужінь долучитися в інтернеті. Входи до церков перегороджені червоними стрічками. Містяни, які все-таки прийшли святити галузки, стоять на подвір'ї у масках. Біля православного храму Московського патріархату люди наче фігури на шаховій дошці - у рівних шеренгах на однаковій відстані один від одного - усе церковне подвір'я попередньо розмітили білими квадратиками.
Біля греко-католицької церкви містяни розсипалися хаотично, але теж на віддалі щонайменше двох метрів один від одного. Деякі моляться, не виходячи з машин - такий собі автомолебень. Щоб посвятити вербові гілочки, люди по одному підходять до імпровізованого престолу перед входом у храм, священники на відстані окроплюють їх святою водою.
"Я скучила за церквою і я тих 2 чи 3 тижні дивилася трансляцію постійно по телевізору, але сьогодні думаю пройдуся подивлюся, можна постояти все-таки біля церкви", - каже місцева жителька.
Біля римо-католицького костелу жодної душі, тернопільські католики святкують Великдень удома.
А у Рівному батюшки Московського патріархату без масок проводили обряд миропомазання - на відео, яке виклали в мережу, видно як щільно скупчилися містяни біля попів і маски теж є не у всіх.
У Почаївській Лаврі на Тернопільщині лозу посвятили ще напередодні, а сьогодні на святковій службі, розповідають люди - усередині Лаври було більше сотні вірян. Щоправда, зняти натовп завадили охоронці. У Почаєві вже 9 хворих на коронавірус. Один з них - священик, який співав у хорі Лаври і правив у церкві сусіднього району. Минулої неділі на службі в нього було зо три десятки селян. Зараз храм закритий на дезінфекцію.
І від учора заблоковані поліцейськими виїзди та в'їзди у два села Бучацького району. У одному з них на COVID-19 захворів пресвітер так званих українських амішів, які відмовляються від благ цивілізації та 12 членів іншої протестантської громади. З п’яти померлих від коронавірусу на Тернопільщині - один священник.
Важка бронетехніка на вулицях, патрулі Нацгвардії та правоохоронців – такі блокпости встановлені на всіх в'їздах та виїздах із Запоріжжя. Поки тут машини зупиняють лише вибірково, але за необхідності, кажуть епідеміологи, місто закриють протягом кількох годин.
Як це працює, можна побачити у Мелітополі, де зареєстровано вже 26 випадків захворювання, одна людина померла. На блокпостах пропускають лише вантажівки з продуктами та товарами першої необхідності, у місцевих вимагають перепустки. Якщо їх немає, автівки розвертають.
А щоб блокпости ніхто не обминув - викопали рови. Напередодні у Мелітополі коронавірус діагностували у військових – недугу підхопили троє бійців. Їхніх товаришів по службі перевіряють. За останні дві доби кількість хворих у регіоні стрибнула на 29 пунктів. Зараз у Запорізькій області – вже 83 випадки коронавірусу. У санітарній службі пояснюють – просто почали перевіряти усіх, хто шпиталізований із запаленням легенів, а ще – багато недужих виявили серед тих, хто, як досі думали, має звичайну застуду.
"Ми додали сюди людей, які перебувають вдома на амбулаторному лікуванні з легким перебігом, у яких діагноз "гостра респіраторна вірусна інфекція". І ось найбільші знахідки саме там. З цих 29 випадків, 16 - це ті люди, які перебували вдома, на дому, лікувалися від діагнозу ГРВІ, не знаючи, що у них коронавірусна інфекція, і в принципі могли контактувати з іншими людьми", - зазначив головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов.
Серед недужих - п’ятеро медиків, тож довелося протестувати десятки їхніх колег і пацієнтів. Оскільки захисту для медпрацівників досі бракує, у Бердянську меценати подарували лікарям 30 масок для плавання. На дихальну трубку тут встановлюють спеціальні фільтри, і це значно зручніше, ніж працювати в окулярах та респіраторах,
Без масок не можна виходити на вулицю - погрожують штрафувати. І не пускають у транспорт. Він тепер перевозить лише окремі категорії людей. Щодо мера Запоріжжя, який відмовлявся зупиняти автобусне сполучення, відкрили кримінальне провадження.