На Закарпатті від інфікованої коронавірусом жінки заразилися ще майже два десятки людей

На Закарпатті від інфікованої коронавірусом жінки заразилися ще майже два десятки людей

Фото: Наталія Стельмах

Жінка перебуває в інфекційній лікарні в задовільному стані.

Жителька Мукачева Закарпатської області, яка інфікувалася новим коронавірусом COVID-19, заразила ним ще щонайменше 19 осіб, із якими контактувала.

Про це повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Олексій Гетманенко у Facebook.

"Закарпатський лабораторний центр у м. Ужгород отримав попередні результати аналізів, проведених методом ПЛР, контактних осіб закарпатки, у якої підтвердили COVID-19. Серед 51 встановленої контактної особи, у 19-ти, які контактували із жінкою, виявлено позитивні результати. Це свідчить про можливе масове інфікування осіб в умовах недотримання карантину", - зазначив Гетманенко.

Шановні закарпатці, інформую: Закарпатський лабораторний центр у м. Ужгород отримав попередні результати аналізів,...

Опубліковано Олексієм Гетманенком Неділя, 29 березня 2020 р.

Усі контактні особи вже тиждень, від 23 березня, перебувають у самоізоляції.

"Стан їхнього здоров’я - під контролем лікарів первинного рівня. Легкі стани лікуються амбулаторно, відповідно до протоколів, затверджених МОЗ. У випадку погіршення, їх госпіталізують для надання відповідної медичної допомоги", - написав голова ОДА.

"У трьох із них були ознаки легкої застуди. Тому у них було забрано мазки та проведено аналізи в Мукачівській ЦРЛ. У двох з них коронавірус не підтвердився, ще один під сумнівом, його перероблять. На вимогу ДУ "Закарпатський лабораторний центр МОЗ України" було забрано мазки ще у 16 осіб із числа контактних (всього контактних 48), які не мають ознак простуди лікарем ЗПСМ нашого центру та доставлено до цієї установи в п'ятницю ввечері разом із трьома зразками від осіб, що були обстежені попередньо в Мукачівській ЦРЛ. Очікуємо на результат референс-лабораторії з м.Київ. Троє контактних осіб з простудою почувають себе задовільно. Інші 16 людей не мають ніяких симптомів. Зараз усі 19 мукачівців перебувають на самоізоляції, за ними пильно наглядають лікарі", - повідомив директор медичного центру "Сім'я" Євген Мешко.

Директор Медичний центр "Сім'я" Євген Мешко про стан усіх 19 людей, у яких було виявлено коронавірус За словами лікаря,...

Опубліковано Мукачівська міська рада Неділя, 29 березня 2020 р.

Для підтвердження аналізів біоматеріали надішлють до Києва у референс-лабораторію МОЗ.

Офіційно на Закарпатті діагноз гострої респіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом, підтверджено вірусологічною референс-лабораторією м. Київ, встановлено у однієї особи – мешканки Мукачева. Жінка перебуває на лікуванні в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді. Її стан задовільний.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація