На скільки відсотків захищає маска від коронавірусу: ексзаступниця голови МОЗ пояснила

На скільки відсотків захищає маска від коронавірусу: ексзаступниця голови МОЗ пояснила

Фото: pixabay.com

Наталя Лісневська розповіла, який є шанс інфікуватись на вулиці і в приміщенні, та чи варто дітям носити маски.

Якщо обидві людини будуть в масках і між ними буде достатня дистанція від 1 до 1,5 метра, то навіть якщо одна з них - інфікована коронавірусом, то вірогідність того, що заразиться друга, сягає 3-5%. Тобто вона дуже низька. Про це заявила заступниця міністра охорони здоров'я у 2014-2015 роках Наталя Лісневська.

"Якщо люди будуть без маски, то статистика дає від 40 до 60% того, що людина інфікується, якщо буде відстань. Але якщо вони будуть поряд, то людина стовідсотково захворіє. Тому, якщо люди будуть носити маски та дотримуватися дистанції, то навіть якщо буде спілкування з хворою особою, вірогідність захворіти дуже і дуже низька", - висловила свою думку Лісневська виданню "Апостроф".

Також вона зазначила, що шанс інфікуватись на вулиці значно менший, аніж у приміщення.

"Я взагалі вважаю, що на вулиці, коли є дистанція, навіть без маски ви можете не заразитися, тому що є свіже повітря. Тому й кажуть, що треба провітрювати приміщення, давати свіже повітря. Навіть коли почали казати, що штрафуватимуть без маски всюди, потім це виправили. Якщо люди гуляють парком не у натовпі, то вони можуть не вдягати маску", - вважає Наталя Лісневська.

Також вона розповіла про доцільність носіння масок дітям до 12 років.

"Наразі в нас у школах допускається, що діти молодшої школи можуть не носити маску. Радять їх у коридорі носити. Звичайно, на маленьких дітей це розповсюджуватися не буде. Маленьку дитину не так легко змусити надіти маску, вона може її стягувати, як би батьки не старалися.

Але є ще один момент, про який варто сказати. Необхідність дитини перебувати в натовпі і людному місці - мінімальна. Треба уникати присутність дитини в можливих місцях зараження. Парки, вулиці - так, дітям треба гуляти. Проте ходити дітям у торговельні центри чи в якийсь інший натовп не є необхідним", - сказала Лісневська.

Нагадаємо, раніше лікар Євген Комаровський відповів, чи є рознощиком коронавірусу той, хто перехворів, але спільно проживає з інфікованою особою.

Як відновити психічне здоров'я після коронавірусу

Як відновити психічне здоров'я після коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація