На ШВЛ виживає один з десяти: лікар з Чернівців розповів про важкохворих на коронавірус

На ШВЛ виживає один з десяти: лікар з Чернівців розповів про важкохворих на коронавірус

скріншот з відео "Настоящее Время"

У деяких лікарнях зникає світло від напруги, через під'єднані апарати, у такі моменти кисневозалежні пацієнти починають задихатись.

Коронавірус в Україні не збавляє оборотів, тож лікарі з усіх сил борються з недугою. Анестезіолог Андрій Аносов розповів про свою роботу в реанімації обласної лікарні в Чернівцях, а також у сусідньому медзакладі. Зазвичай реанімація обласної лікарні може прийняти одночасно 12 пацієнтів, але зараз тут лежать вже 20 важких хворих із коронавірусом, інформує "Настоящее Время".

"Повірте, я в медицині дуже давно, тільки в реанімації вже 25 років, але до такого звикнути неможливо. Це надзвичайно складно", - говорить анестезіолог Андрій Аносов.

У реанімації перебувають тільки ті, хто не може дихати самостійно. Під'єднання пацієнтів до штучної вентиляції легенів - крайній захід.

"Після того, як мова вже йде про справжню штучну вентиляцію легенів, за моїми спостереженнями, шансів стає не більше 10 відсотків. Тобто в одного з десяти є шанс вижити", - каже лікар.

За словами анестезіолога, найчастіше місця в реанімації звільняються після смерті пацієнтів. Порожніють ліжка лічені хвилини. Важкими хворими заповнені навіть коридори медустанови.

Через велику кількість пацієнтів у лікарні відкрили додатковий черговий пост. У ньому задіюють всіх медиків, які працюють в лікарні. Багато лікарів допомагають в сусідніх медустановах, де не вистачає рук.

Андрій Аносов після чергування їздить в невелику лікарню в одному з найвіддаленіших гірських районів. Медик каже, що там коронавірусними пацієнтами заповнені навіть дитячі відділення. Всі на кисневій підтримці, але техніка, за його словами, не дає ради. Через велике навантаження в лікарні постійно зникає електрика.

"За цей час хворі синіють, починають вмирати, тому що вони були на концентраторах. Люди в тебе чіпляються, вимагають дати кисень, дати світло. Це вночі. Це можна з'їхати з ґлузду", - додає лікар.

Вперше за останні 2 тижні, в Україні зафіксували менше 10 тисяч нових випадків коронавірусу

Вперше за останні 2 тижні, в Україні зафіксували менше 10 тисяч нових випадків коронавірусу

Нагадаємо, в Одесі не вистачає лікарів у опорних лікарнях. У деяких випадках лікарі інфікуються коронавірусом і закривають цілі відділення.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація