На Сахаліні вакцинованим препаратом Sputnik V видадуть бейджи і дозволять не носити маски

На Сахаліні вакцинованим препаратом Sputnik V видадуть бейджи і дозволять не носити маски

Фото: Associated Press

Вакцинований мешканець вважатиметься безпечним.

Мешканцям російського Сахаліна, які отримали щеплення від коронавірусу препаратом Sputnik V, дозволять не носити захисні маски.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив губернатор Валерій Лимаренко.

За його словами, вакцинованим видаватимуть спеціальні бейджики. "Людям, які будуть проходити вакцинацію, ми запропонуємо бейджик - спеціальний документ, які вони зможуть носити замість маски. З цього приводу буде зроблено спеціальне оголошення Росспоживнагляду", - повідомив він. 

У планах сахалінської влади створити "зелені зони". Це будуть спеціальні організації, підприємства та установи, де усім зроблять щеплення та оголосять безпечними з епідемічної точки зору.

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі. У Росії зафіксовано декілька випадків зараження COVID-19 після вакцинації. 

Кілька країн зголосилися взяти російську вакцину для власних тестувань. Приміром, Угорщина стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату. Білорусь перша з іноземних країн видала на нього ліцензію. Натомість Євросоюз не збирається купувати вакцину.

Від січня 2021 року у Росії почали видавати "Паспорт вакцинованого" особам, які зробили щеплення вітчизняним препаратом Sputnik V. 

Російським "Супутником" від COVID-19 можуть розпочати вакцинацію українців

Російським "Супутником" від COVID-19 можуть розпочати вакцинацію українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація