На Різдво і Новий рік Італія та Іспанія обмежують внутрішні подорожі

На Різдво і Новий рік Італія та Іспанія обмежують внутрішні подорожі

Фото: Associated Press

Завдяки цим обмеженням урядовці хочуть запобігти зростанню кількості інфікувань коронавірусом.

Уряди Італії та Іспанії анонсували обмеження на внутрішні пересування між містами на період з різдвяних свят і Нового року. В Італії обмеження на поїздки триватимуть від 21 грудня і до 6 січня.

Відповідне рішення ухвалив уряд країни у ніч на четвер, 3 грудня, повідомляє DW з посиланням на інформаційне агентство dpa.

Так, жителям країни заборонять поїздки між регіонами Італії. Зокрема, людям не можа буде їхати навіть до власних будинків на узбережжі чи в горах, а також відвідувати родичів, які живуть в інших містах. Винятки будуть лише для поїздок на роботу, через стан здоров'я та у разі надзвичайних ситуацій. Водночас повертатися до свого основного місця проживання буде можна.

Зазначається, обмеження стануть ще жорсткішими 25 і 26 грудня та 1 січня 2021 року. В ці дні жителі Італії повинні будуть залишатися у своїх містах та громадах. Тоді також діятимуть винятки для роботи чи надзвичайних ситуацій.

Таким чином Рим хоче запобігти зростанню кількості інфікувань з огляду на побоюванння появи "третьої хвилі" коронавірусу у січні-лютому наступного року.

Нагадаємо, що від початку епідемії в Італії загалом підтвердили понад 1,6 мільйона заражень коронавірусом, з них більше 57 тисяч жертв.

Своєю чергою, напередодні увечері уряд Іспанії також ухвалив рішення про жорсткіші обмеження на пересування в країні на період від 23 грудня по 6 січня. В цей час людям дозволять залишати свій регіон та перетинати регіональні межі лише для зустрічей з близькими членами родини та друзями. Також будуть винятки для поїздок на роботу та до лікаря. Максимальну кількість учасників 24, 25 та 31 грудня та 1 січня збільшать від шести до десяти людей включно з дітьми.

Крім того, на Святвечір та на Новий рік перенесуть початок дії комендантської години на 1:30 ночі. Наразі вона діє практично по всій країні з 23:00 до 6:00 години, водночас керівники регіонів можуть змінювати її часовий період.

Загалом в Іспанії нараховується понад 1,6 мільйона заражень коронавірусом, з яких понад 45,7 тисячі - це смертельні випадки. Останніми тижнями ситуація з коронавірусом в країні покращується. Із середини листопада кількість заражень на 100 тисяч жителів протягом семи днів зменшилася з більш ніж 200 до 102.

Тим часом голодування на знак протесту проти карантинних обмежень оголосили власники ресторанів та барів у Португалії. Із десяток підприємців облаштували наметове містечко просто біля парламенту. Протестували проти карантинних обмежень і в США. Там у Нью-Йорку акцію влаштували на підтримку власника бару, якого арештували напередодні. У Німеччині вирішили подовжити локдаун аж до 10 січня. А от в Австрії до Різдва вирішили відкрити гірськолижні курорти, щоправда із обмеженою кількістю людей.

Питання часу: запровадження локдауну в Україні залишається актуальним

Питання часу: запровадження локдауну в Україні залишається актуальним

Повʼязані теми:

Наступна публікація