На порушників карантину поліція вже склала понад 3,1 тисячі адмінпротоколів

На порушників карантину поліція вже склала понад 3,1 тисячі адмінпротоколів

Блокпост поліції спільно з нацгвардією при в'їзді в Київ / Фото: УНІАН

Також були відкриті 33 кримінальні провадження.

Поліція вже склала 3120 адмінпротоколів та відкрила 33 кримінальні провадження проти порушників карантину, що запроваджений в Україні щонайменше до 24 квітня через активне поширення нового коронавірусу COVID-19.

Про це повідомив Департамент комунікації Міністерство внутрішніх справ.

За минулу добу, 30 березня, адмінпротоколів склали 152 - за статтею 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Щодо 33 кримінальних проваджень, то 19 із них відкриті за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, ще 14 - пов’язані з порушенням карантинних заходів.

Задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території держави діє режим надзвичайної ситуації. Для забезпечення карантинного режиму та охорони публічної безпеки на службі перебуває понад 18,7 тисячі правоохоронців. Із них: 16,1 тисячі поліцейських (892 залучено на охорону медичних закладів із лікування та обсервації громадян та на мобільних постах контролю), 2,5 тисячі військовослужбовців Національної гвардії та 100 бійців ДСНС України.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація