"На пік чекати ще рано": вірусологиня розповіла про коронавірус в Україні

"На пік чекати ще рано": вірусологиня розповіла про коронавірус в Україні

Фото: УНІАН

Пік захворюваності на коронавірус може бути восени.

В Україні пік захворюваності на коронавірус може бути восени.

Таку думку в ефірі Сніданку з 1+1 висловила докторка медичних наук, професорка медицини, завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Мироненко.

"Я думаю, що пік на нас очікує восени", - сказала вона.

За словами професорки, в Україні рано ввели карантин. "Він у нас був введений дуже рано, коли були перші випадки захворювання. Ми всі зачинилися, сиділи вдома, то на пік чекати нам ще рано. Але за цей час ми навчилися по-іншому себе поводити, навчилися носити маски, слідкувати за руками - це дуже важливо. Маски з нами ще надовго, принаймні у тих місцях, де є багато людей", - наголосила Алла Мироненко.

Українці зможуть себе вільно почувати лише тоді, коли 80% населення матимуть захисні антитіла: або перехворіють, або будуть захищені вакциною. 

"Не відомо остаточно, чи можна повторно захворіти, якщо є антитіла. Але, якщо вже був контакт з будь-яким збудником, то наступна хвороба не буде фатальною. Можливо буде взагалі легкою", - пояснила вірусологиня.

Чи не зарано послаблювати карантин, та чи буде новий спалах коронавірусу – вірусолог

Чи не зарано послаблювати карантин, та чи буде новий спалах коронавірусу – вірусолог

Нагадаємо, 3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Згодом карантин було подовжено до 22 травня, але з низкою послаблень від 11 травня, зокрема йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо. Кабмін під час засідання ухвалив, що до 22 червня у країні триватиме адаптивний карантин. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація