На КПВВ на Донбасі людей, які прямують з ОРДЛО, безкоштовно тестуватимуть на коронавірус

На КПВВ на Донбасі людей, які прямують з ОРДЛО, безкоштовно тестуватимуть на коронавірус

Фото: ДПСУ

Дослідження проводитимуть безпосередньо в медичних пунктах сервісних центрів.

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук повідомила, що на КПВВ на Донбасі людей безкоштовно тестуватимуть на коронавірус.

Про це вона розповіла в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Буде проводитися тестування на в'їзді (на підконтрольну територію — ред.), якщо будуть продовжуватися карантинні обмеження. Поки не скажу, це буде для всіх або тільки для тих, хто буде мати відповідні симптоми, але це точно буде", — зазначила Інна Голованчук.

Заступниця міністра додала, що наразі в зоні ООС працює один сервісний центр. Він розташований у Щасті Луганської області. У грудні аналогічний центр відкриють на КПВВ у Новотроїцькому Донецької області й модернізують на Чонгарі Херсонській області біля адмінкордону з Кримом. У наступному році багатофункціональні сервісні центри з'являться на всіх КПВВ, наголосила чиновниця.

Варто зазначити, що сьогодні українці, які заїжджають з окупованої території, роблять тести за власні кошти й чекають, коли прийдуть результати. "Такий підхід не зовсім гуманний до наших же громадянам, враховуючи, що все це — територія України", — підкреслила Голованчук.

Що стосується КПВВ на адмінкордоні з окупованим Росією Кримом, то там, за словами заступниці міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, можуть бути розгорнути гуманітарні табори. "Якщо говорити про сьогоднішню ситуацію по боротьбі з COVID-19, то ми розуміємо, що ми не маємо можливості впливати на все, що відбувається на тимчасово окупованій території, але ми можемо наблизити послуги для наших громадян. Таке рішення (розгортання гуманітарних таборів) може бути ухвалене, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу і дефіцитом ліків на тимчасово окупованих територіях", - сказала Голованчук.

Як відновити психічне здоров'я після коронавірусу

Як відновити психічне здоров'я після коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація